Kultūra
Teātris un kino

“Dzīres Kuldīgā” – ar ielu teātri, ielu ērģelēm un apburošiem strausiem 16

Publicitātes foto

“Dzīres Kuldīgā”, kas no 13. līdz 16. jūlijam jau 22. reizi norisināsies Kuldīgas ielās, parkos, laukumos un citviet, svētku apmeklētājiem sola visdažādākos pasākumus un tikšanos ar jauniem un arī labi zināmiem māksliniekiem no Latvijas un citām valstīm, LA.lv uzzināja novada domē.

“Dzīru” plašajā programmā, ko sarūpējusi Kuldīgas kultūras centra direktores Intas Burnevicas vadītā komanda kopā ar citām institūcijām un sadarbības partneriem, ir atrodami gan tradicionāli pasākumi, bez kuriem “Dzīres”nav iedomājamas, gan arī vairāki jaunumi un izmaiņas. Nedaudz mainījies arī laiks, līdz cikiem katrā no “Dzīru”dienām norisināsies pasākumi – ceturtdien svinēsim līdz vieniem naktī, piektdien – līdz diviem, sestdien – līdz četriem rītā, bet svētdien “Dzīres”noslēgsies plkst. 19 ar koncertu “Dzirkstī franču šampanietis”.

“Dzīru”atklāšanas parāde šogad būs uzticēta franču kompānijai “Remue Ménage”, kas skatītājus sola aizraujošā veidā iepazīstināt ar “Teiksmainā okeāna dzelmi”. Otro reizi Kuldīgas pilsētas festivālu krāšņos ielu teātris “Pavana”no Nīderlandes. Pērn mākslinieki kuldīdzniekiem un svētku viesiem bija atveduši izrādi “Krāsas”, ko izrādīja dažādās pilsētas vietās, bet šoreiz Kuldīgas ielās, parkos un laukumos bezbailīgi un droši pārvietosies apburošas strausiem līdzīgas radības.

“Otro reizi “Dzīru”viesi varēs priecāties par ielu ērģelēm no Hāgas (Nīderlande). Pagājušajā gadā ērģeļu īpašnieks Peters Dekkers ar savu retro tehnikas brīnumu Kuldīgā viesojās pirmoreiz, “Dzīru”apmeklētāju iecienītā pirātu kora “De Stormvogels”vadītāja Hansa Gronendāla pierunāts. Acīmredzot, ērģeļu saimniekam Kuldīgā iepatikās, jo arī šogad viņš būs klāt “Dzīrēs”, tiesa, ar citām no savām ielu ērģelēm. Pēc gada pārtraukuma Kuldīgā viesosies arī pirātu koris, kas kuldīdzniekiem un svētku viesiem jau sen vairs komentārus neprasa,”piebilda Kristīne Duļbinska, novada domes pārstāve.

Pirmoreiz Kuldīgas svētkos uzstāsies mākslinieku duets “Macadam Piano”no Francijas. Motorizētais pianists kopā ar kolēģi vijolnieci iepriecinās “Dzīru”viesus, dodoties muzikālā braucienā Kuldīgas ielās, jo, kā izrādās, braukt var ne tikai ar auto, motociklu vai velosipēdu, bet arī ar flīģeli. Savukārt ar kāzu fantāziju iepazīstinās ielu teātris “Tol”no Beļģijas.

Svētku piektdiena tradicionāli noslēdzas ar koncertu pilsētas estrādē. Šogad “Dzīru”viesi varēs baudīt Jāņa Petera teātra dziesmu naktskoncertu “Bez teātra mēs nevaram…”. Turpinātas tiks arī citas “Dzīru”tradīcijas – Alekšupītes skrējiens, Alekšupītes kanevāls un, protams, krāšņais svētku gājiens cauri visai pilsētai.

Arī šogad sestdienas rītā norisināsies pērn aizsāktais pasākums pieaugušajiem “Šampanietis brokastīs”Pilsētas dārzā, bet jaunums būs nakts pasākums pieaugušajiem “Zvaigžņu gaismā”. Tas sāksies sestdienas vakarā 23 un atklās sapņaini mītisko Pilsētas dārza nakts pasauli.

LA.lv