×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
22. aprīlis, 2017
Drukāt

Dzīvei pēc nāves tic 38% Latvijas iedzīvotāju (3)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Dzīvei pēc nāves tic 38% Latvijas iedzīvotāju, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Pērn novembrī veiktajā aptaujā iedzīvotājiem tika vaicāts, vai viņi tic dzīvei pēc nāves, un 38% respondentu atbildēja apstiprinoši. Pretēju viedokli pauda 26% iedzīvotāju, savukārt gandrīz trešdaļa jeb 31% iedzīvotāju nespēja sniegt konkrētu atbildi uz šo jautājumu. Vēl 5% respondentu atzina, ka par pēcnāves dzīvi nav domājuši.

Salīdzinot ar citām valstīm, Latvijas iedzīvotāju ticība pēcnāves dzīvei ir zemāka nekā daudzās citās valstīs. Piemēram, Bangladešā, Pakistānā, Ganā, Papua-Jaungvinejā, kā arī Indonēzijā dzīvei pēc nāves tic gandrīz visi iedzīvotāji – šādu pārliecību pārstāvošu iedzīvotāju īpatsvars šajās valstīs attiecīgi ir 99%, 97%, 97%, 96% un 94%.

Pēcnāves dzīvei visbiežāk Eiropas valstu vidū tic Kosovas iedzīvotāji – tur šādu pārliecību pauž 70% aptaujāto. Nedaudz mazāk jeb 62% respondentu dzīvei pēc nāves tic Polijā, bet ASV tam tic 61% iedzīvotāju.

Tikai nedaudz augstāks ticības līmenis pēcnāves dzīvei nekā Latvijā ir Krievijā, Albānijā un Islandē (40%), kā arī Spānijā (39%).

Baltijas valstu vidū Latvijai ticības līmenis pēcnāves dzīvei ir augstākais. Latvijai seko Lietuva ar 35%, bet Igaunijā dzīvei pēc nāves tic 28% iedzīvotāju, kas ir sestais zemākais ticības pēcnāves dzīvei rādītājs.

Viszemākā ticība pēcnāves dzīvei ir Ķīnā – tur dzīvei pēc nāves tic vien 11% iedzīvotāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Dzīvei pēc nāves kaut kad savā dzīvē notic pilnīgi visi cilvēki – tieši tajā brīdī, kad šis nāves moments pienāk. Taču viņus aptaujāt gan SKDS nevarētu būt iespējams.

  2. Šis nu gan ir ārkārtīgi neobjektīvs pētījums. Piemēram, Ķīnā šaubos, ka aptaujāti varētu tikt lielākā daļa iedzīvotāju, kas jau arī pēc būtības nenotiek nevienā pētījumā- ņemti tiek procentuālie dati no kaut kāda cilvēku skaita, taču tas šajā jautājumā ir ļoti atkarīgs no tā, kur-pilsētā vai laukos un kādā reģionā, kādām tradīcijām iespaidotā vietā cilvēks dzīvo. Tā, ka šis pētījums ir viena ļoti apšaubāma hipotēze, kurai bez atsauces uz SKDS datiem (kuri arī tiek iegūti atkarībā no tā, cik daudz finansējuma šādam projektam var tikt izlietots, tādēļ izpētes dziļuma un nopietnības, līdz ar to arī ticamības koeficients ir ļoti zems)nekāda cita pierādījuma diemžēl nav.

Draugiem Facebook Twitter Google+