×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
20. maijs, 2017
Drukāt

Egils Levits: sarīkosim eksāmenu politiķiem! (22)

foto43632
Egils Levits

Jurists, politologs.
Dzimis 1955. gada 30. jūnijā Rīgā.
Absolvējis Hamburgas universitātes Juridisko fakultāti (1982) un Filozofijas un sabiedrisko zinātņu fakultātes Politisko zinātņu nodaļu (1986).
Kopš 2004. gada Eiropas Savienības tiesas tiesnesis.
2013. gadā kā Valsts prezidenta Konstitucionālo tiesību komisijas priekšsēdis izveidojis Latvijas Satversmes preambulas projektu.

Egils Levits. Latvijas neatkarības atjaunošanas deklarācijas koncepcijas autors, pirmais tieslietu ministrs pēc Satversmes darbības atjaunošanas, pirmais vēstnieks Vācijā pēc valsts atjaunošanas, pirmais Latvijas pārstāvis Eiropas Cilvēktiesību tiesā, pirmais Latvijas pārstāvis Eiropas Savienības tiesā. Ar viņa pūlēm tapuši daudzi svarīgi likumprojekti, viņš ir arī Satversmes preambulas autors. Pirms diviem gadiem kandidējis Valsts prezidenta amatam. Mūsu saruna par Latviju. Un atbildību.

Ir pagājuši divdesmit septiņi gadi, kopš 4. maija vēsturiskā balsojuma. Atskatoties un ielūkojoties – kā vērtējat procesus valstī?
Latvijas politika, ekonomika un kultūra ir attīstījusies pareizā virzienā. Tā nav nejaušība, bet gan samērā konsekventi īstenotas politikas rezultāts. Ar nelielām iebildēm Latviju tagad jau varētu uzskatīt par Rietumvalsti. Pamazām arī citi sāk mūs šādi redzēt un vērtēt. Tadžikistāna, Turkmenistāna vai Krievija, kas 1990. gadā bija mums līdzīgās starta pozīcijās, patlaban pieder pavisam citai pasaulei nekā mēs.

Protams, neviena valsts un sabiedrība nav ideāla. Latvijā es redzu trīs galvenās problēmas. Pirmā: sociālajā jomā plaisa starp nelielo turīgo slāni un lielo trūcīgo slāni ir viena no lielākajām Eiropā. Otrā problēma: daļa Latvijas iedzīvotāju turpina dzīvot ārvalsts informatīvajā telpā, kas nav ne demokrātiska, ne eiropiska, nedz latviska. Trešā problēma: valsts attīstību ir pavadījusi korupcijas un korporatīvo saišu piesmaka. Tā mazinās, tomēr joprojām ir jūtama. Šīs problēmas atsvešina sabiedrību no valsts, kas demokrātiskā iekārtā apdraud valsts stabilitāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Eksāmenu politikāņiem???

 2. Valdis Freimantāls Atbildēt

  Levits 1993. gada 18. februāra nakts noziegumu – Rīgas Latviešu Biedrības B A R B A R I S K O un P R E T T I E S I S K O likvidāciju neuzskatīja par noziegumu un manis iesniegto, likumīgi atjaunotās Rīgas Latviešu Biedrības dokumentu rupji ignorēja.

  Par 1938. gada statūtu aizliegšanu un kriminālnoziedznieku bandas piesegšanu tieslietu ministrs ir sodāms par kaitniecību .

  Lasiet internetā manu rakstu: “Mosties, celies, strādā”!

  Pēc tiesiskuma atjaunošanas Latvijā daudzi tieslietu ministri tiks tiesāti par PRETLATVISKU darbību kas izraisījusi smagas sekas ekonomikā un demogrāfijā.
  Noziegumi pret tautu ir paši smagākie N O Z I E G U M I!

  Glumie pašlabuma rausēji , komunistu un čekistu rokaspuiši, pašlaik ir neaizskarami, bet Rīgas Latviešu Biedrības iznīcināšana un V I L T U S biedrības 24 gadu pastāvēšana ir 4. maija valsts TRAĢĒDIJA ar smagām sekām! (Valsts parādos un demogrāfiskā katastrofa, kā ari virs 10 000 latviešu pašnāvību).

 3. Nacionalaas apvienibas jajamzirdzins ir Levits:)tagat pirmsvelesanaam atkal uzdarbojas ceribaa,ka NA savaksbalsis pietiekami.Bet nekas tur nebuus.Nils veel ilgi tajaa kreslaa sedees

 4. Šis ir prezidenta cienīgs skatījums uz mūsu sabiedrību.

 5. Ļoti laba intervija. Levitam ir skaidra un principiāla domāšana.

 6. VLevits ir goda cilvēks un viņam ir jākļust par nākōšo valsts prezidentu. Viņš pareizi pasaka ka plaisa starp bagatajiem in nabadzīgajiem ir vislielāka Eiropā ir Latvijai. un visvairāk cieš tieši vidusslānis iedzīvotāju. Kamēr ZZS frakcijas vadītājs būs Brigmanis tikmēr uz nekādām labākām izmaiņām Latvijā negaidiet.

 7. Un jeegas nekaadas…Un ceriibas nekaadas,Levita kungs ! Ja jau Juusu teevs bijis Padomju laika disidents,tad kaa tas gadiijaas,ka 70-tajos (!) gados Juusu gjimene nokljuva treknajaa Rietumvaacijaa,nevis kaadaa no Mordovijas nometneem ? Kaadi tur ,,disidenti,,…Daavida zvaigznes aizsegaa aizlaidaaties…turklaat,uz visiem laikiem. Miitnes zemee slavu neguvaat,bet ,,mikimaus valstinjaa,,Latvijaa atgriezaaties baltaa zirgaa…Tagad Eiropaa varat ciiniities par ,,beeglju-paraziitu,, sveetajaam tiesiibaam…Bet par Latviju ? Par Latviju un Latvieshu tautu …var gudri papljaapaat…

 8. 27 gadus atpakaļ cilvēki kā žagatas metās uz spīguļiem( mantām), ka it kā tā būtu pasaules prioritāte, nevis cilvēka cienīga rīcība. Tad nu baudiet tās augļus un nežēlojieties! Es vadījos pēc principa – tās lietas ( iztikšana)tak tiks piesviestas, ja būsi godīgs un godīgi strādāsi un pieminēsi Jēzu, kas dēļ cilvēci krustā sists…

 9. Vienīgais punkts, kas izraisīja pārdomas, ir lielie riski ar visas tautas vēlētu prezidentu. Taču… ja tāda nav, tad atkal ir pārāk lieli korupcijas riski. Skaties, no kura gala gribi, abi kož. Un kādēļ? Tādēļ, ka savlaicīgi netika veikta nedz lustrācija, nedz dekolonizācija.

 10. ES ekonomiskā ziņā ir liela slimnīca, kur par ārstiem ir pūšļotāji. Tās vadītāji kratās vaļā no atbildības, visu palaiž pašplūsmā. Tas tā notiek gigantiskas korupcijas dēļ. Nekas labs tādu iestādījumu negaida. Levits to neredz vai izliekas neredzam. ES perifērija iznīkst bezdarba dēļ, tās iedzīvotāji priekš centra ir tikai pircēji.

 11. Visu cienu Levita kungam kungam,bet ka var izprast no personibas,kura intelekta zina parspej visus pasreizejos Latvijas politikus,ka vins nav pamanijis,vai nevelas izteikties,ka ES un NATO Valsts Latvija nav Tiesiska Valsts kura tiek ieveroti un izpilditi likumi ? Kremla cekistu “investori” ar savam politiskajam apvienibam un vinu atbalstitajiem regulari izlaupa Latvijas Valsts budzetu un riko pretvalstikas darbibas ar merki iznicinat Latvijas Valsts un tautas Neatkaribu.Vai pasreizejas valdibas darbiba vai bezdarbiba nav janverte ka noziedzinieku un nozieguma atbalstisana ? Valsts nodeviba ?

  • Nulles vērte tādam Levitam, ja pa šo laiku, būdams ietekmīgs, ,,nesaskatīja” greizās denacionalizācijas normas, prihvatizāciju utml un nekad publiski pat neiepīkstējās par greizajiem likumiem, kas par ubagiem bz jumta virs galvs padarīja pusi valsts iedzīvotāju un kuri joprojām kādam spiesti maksāt nomu. Jo nebija izdevīgi saskatīt kā daudzi dāvidzvaigžņotie stāvus kļuva bagāti! Bet savējos tak jāsaudzē, jābalsta, jāvairo Izraēļa valstes dēlu manta, vai ne tā, Levit?!

 12. Vēlreiz 19. maijs, 2017 23:52 Atbildēt
  Diemžēl Latviju nozaga. Stāsts ir ļoti garš. Jā īsumā – to nozaga (1) okupācija 60 gadu laikā; (2) Latviju nozaga čekas stukači, kuri tika iefiltrēti LTF, partijās un kustībās + nomenklatūra – ar devīzi: par „latvisku Latviju”, ar šķelšanu – čemodan, vokzal, Moskva, ar DDD politiku. Tā visa ideoloģija bija īsti patiesa, tautiska, it kā vajadzīga un pareizā – bet politiski čekistiska, stulba un tuvredzīga – lai grauti Latvijas minoritāšu attiecības ar pamatnāciju. Un naivie nacionāli tika vadīti ar “tālvadības pulti – ar VDK aģentu starpniecību, kas ierāva šajā varas sagrābšanā nomenklatūru, partijas, kuras pārvaldīja informāciju, kuras zaga un zog, krāpjas uz nebēdu. Organizētā noziedzība veidojās jau tālāk stihiski, alkatība pieņēma nekontrolējamus apmērus un tā turpina strādāt. Tā jau ir hroniska sērga. Daudzi likumi sakārtoti organizētās noziedzības vajadzībām, tajā skaitā Kriminālprocesa likums un citi likumi. Izmeklēšana notiek uz “norādījumu sistēmas pamata”, Augstākā tiesa nepārbauda pierādījumus, kaut to vispār nav. Pierādījumu vērtējums tiesās ir atšķirīgs no izmeklētāja vērtēšanas un prokurora vērtēšanas. Daudzi likumi tika un joprojām tiek apieti vai ir labi likumi it kā ar nelielām skādēm – likumu nevar izpildīt vai ja nepilda, nav risinājuma. Viens piemērs.
  Ir izšķērdēšanas novēršanas likums. Tajā kas tik nav sarakstīts, bet nav noteikta atbildība – tātad, tukša runa. Tā vairākos svarīgos likumos. Izmeklēšana sadalīta, sagrauta, saraustīta. Tiesā bez lielas naudas nav ko darīt – advokāts saka, kurš pazuda bez vēsts. Tad ko meklēt tiesās? Arī valsts un pašvaldību iestādes nekad, nekur neuzņemas atbildību – visu tautu dzen uz tiesu, tiesājies nu gadiem ilgi, un ja tev nav naudas? Uz šo brīdi nomenklatūra atrakstās uz 5-9 lapām, no jebkuras iestāde gandrīz vienādi, it kā gājuši vienā skolā, sēdējuši vienā solā un pusdienas ēduši kopā, no viena bļodas. Policija izmeklēšanu vilcina gadiem ilgi, prokuratūra vispār neuzrauga izmeklēšanu (kā var vilcināt 7 gadus vienkāršas lietas, kur nekāda izmeklēšana nenotiek un kur ir prokurors, ja jau likums tam dod varu kontrolēt?). Tiesas arī vilcina iztiesāšanas dažādu iemeslu dēļ – likuma dēļ un „uz pieprasījumu”, lāpa slinkumu.

 13. Līdzināties Latvija Eiropai varētu vienīgi saimnieciskā ziņā. ja sociālā ziņā – tad es labāk pārceļos uz Kamčatku.

 14. Esiet uzmanīgi ar mesijām, kuriem mūsu medijos tiek readīts supertēls. Ja tāds tiek radīts tātad varai šos kadrus vajag. Levits ir NA tumšais zirdziņš.
  Domājiet, ko jūs ja būtu globalists un tautas uzskatītu par traucējošu faktoru, darītu ar nacionālajām kustībām. Mēģinātu viņas vai nu aizliegt pavisam vai vēl labāk – uzlikt tām iemauktus lai tās iet kur jums vajag.

  • Par to sociālo plaisu – ja no Brisdeles nāktu tādas pašas nopietnības komanda to likvidēt kā ieviest homīšu gājienus un aizsardzību, tas būtu momentā izdarīts.
   LEVITS IR TIRĀKAIS POLITELITES CILVĒKS. GOLBALISTU CILVĒKS. E.S. TIESA. pAŠI AUGSTĀKIE PLAUKTI IEKŠ E.S. kAS JUMS VĒL IR JĀPASKAIDRO. VIŅŠ IR LĪDZ ELKOŅIEM IEKŠĀ ESOŠAJĀ POLITIKĀ UN VARA VIŅU PUCĒ, FRIŠINA, LIEK UZ ŠĶĪVJA UN VIRZA KĀ SAVU IELIKTENI.

  • pilnīgi piekrītu

 15. ….. piesaistiet Jāni Domburu, viņš viņus noeksaminēs! Tas gan ir domāts nopietni!

 16. Virsraksts īsti neatbilst Atbildēt

  Ja jau Latvijas politika,ekonomika un kultūra ir attīstījusies pareizā virzienā un ir tikai nelielas iebildes,Lai Latviju varētu saukt par Rietumvalsti!

 17. Pirmais pie bikts izsūdzēt grēkus jāsauc pats Levits, kurš 1993.g., pēc 5.Saeimas vēlēšanām kļuva par tieslietu ministru, bet lustrācijas vietā ļāva brīvi un neatkarīgi turpināt lustēties ex-cekistiem&čekistiem:
  ” 1993.g. 13.februārī slepenā konsultatīvā apspriedē viesnīcā “Jūrmala” tika panākta vienošanās par priekšvēlēšanu bloka – savienības “Latvijas ceļš” (LC) izveidošanu [1]. Tika panākta vienošanās starp komunistiem – „kažokapmetējiem” un Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) vadību. Kā atceras Māris Gailis: „Aktīvs bija Egils Levits, kurš faktiski arī bija saite starp šejieniešiem un trimdiniekiem. Meierovics pat izteicās, ka, ja piedalīsies Egils, tad viņš arī ies.” [2].” Andris Pauls-Pāvuls:” Šī diena Latvijas vēsturē.”

 18. sabiedrībai kopumā akūti pietrūkst, ko dēvē par atbildību pret sevi, savu darbu, apkārtni un līdzi dzīvojošiem vai tie būtu cilvēki, dzīvnieki vai daba. Mums ir no padomju laikiem saglabājies maza bērna sindroms- gan jau kāds cits parūpēsies un galvenais, ka viss tiks piedots!

Draugiem Facebook Twitter Google+