×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. februāris, 2018
Drukāt

Elektrības rēķinos Ašeradens sadārdzinājumu nesaskata (76)

Foto LETAFoto LETA

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens preses brīfingā atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc sanāksmes par obligātā iepirkuma komponentes reformas pilnveidošanu.

Kopš šī gada ieviestā jaunā kārtība obligātā iepirkumu komponentes (OIK) maksājumos 83% mājsaimniecību elektrības rēķinus nav sadārdzinājusi, kādai daļai tie pat esot samazinājušies.

Tā atbildot uz iedzīvotāju un lauksaimnieku protestiem pret elektrības rēķinu sadārdzināšanos, šodien žurnālistiem apgalvoja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, balstīdamies uz lieluzņēmuma “Latvenergo” datiem.

“Vienīgais izņēmums ir tās lauku mājas, laivu piestātnes un garāžas, kurām ir liels jaudas pieslēgums un kurām ikdienā elektrības patēriņš ir mazs vai nav nekāda. Tām kopš šī gada janvāra izdevumi pieaug būtiski,” atzīst ekonomikas ministrs, “Tāpēc aicinām šos iedzīvotājus raudzīties, cik efektīvi tiek izmantots elektrības pieslēgums, lai izdevumus samazinātu.”

Pēc Arvila Ašeradena skaidrotā, uzņēmumiem, kuriem ir lielas jaudas elektrības pieslēgums un kuriem ir liels patēriņš, rēķini samazinās. izdevumi pieaug, ja ar lielas jaudas pieslēgumu elektrības patēriņš ir mazs.

Uz jautājumu, ko iesākt lauksaimniekiem, kuru saimniecībās liels jaudas pieslēgums ir kaltēm, kuras tiek izmantotas tikai trīs mēnešus gadā, ministrs atbild, ka viens no iespējamiem risinājumiem būtu samazināt pieslēguma jaudu 9 mēnešiem. Pašlaik pieslēguma jaudas lauksaimnieki var samazināt 6 mēnešiem. Cits iespēja uzņēmumiem, kuri lielas jaudas pieslēgums vajadzīgs tikai īstermiņā, turpmāk šos izdevumus segtu elektrības pārvades un sadales uzņēmums “Sadales tīkls”. Tiekot vērtēta arī iespēja samazināt diferencētās OIK fiksēto daļu.

Kā zināms, no 2018.gada 1.janvāra OIK maksājumu apmēru veido divas daļas. Fiksētā jeb jaudas daļa ir atkarīga no ampēros mērāmā elektrības pieslēguma jaudas. Mainīgā daļa veidojas proporcionāli patērētajai elektroenerģijai.

Kāds būšot lēmums, to, apspriežoties ar uzņēmēju un lauksaimnieku organizāciju pārstāvjiem, ekonomikas ministrs sola paziņot pēc nedēļas. Taču no viņa šodien paustā top skaidrs, ka no jaunās OIK maksājumu kārtības ministrija pavisam negrasās atteikties, jo tā ļoti labvēlīgi ietekmējot tautsaimniecības attīstību, tostarp rūpniecībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (76)

 1. Ja mana pensija būtu 1000 EUR,es arī nesaskatītu neko sevišķu.

 2. Ministra kungiem ar redzi tā švaki (vai vispār nav) un izdskatās ar dzirdi arī. Būs pie vainas veselības sistēma 🙂
  Nu jā majsaimniecības jau to izjūt mazāk – bet arī izjūt. 1F 16 A rēķins sākas no 3 E (apt. 1.2 E piegāde, 1,4 E OIK , PVN- ap 0.5 e pārējais elektrība). Mazajam biznesam lūdzu 3F 16A sākuma cena 32 Euro ( Piegāde 14,5 E OIK -11,7 E PVN – 5.5 E elektrība ap 0.2E ). te minētas tikai STARTA cenas jo tērējot elektrību maksāsiet tik uz augšu. Mazajam biznesam STARTA cenas pieaugums; 2016 gads maksa ap 5 Euro, 2017 gads – 17 Euro, tagad 32 E. Es šeit runāju tikai par cenu kuru nav iespējams samazināt (nu ar elektrības patēriņu – šajos ciparos elektrības cena NAV, ja tērē to maksā vēl). Un kā lai samazina jaudu -3F 16A ??? Gribēju pāriet no Juridiskā uz fizisko – esot komercpieslēgums – jāveido jauns fiziskais (bet te atkal ierīkošanas maksas n- tūkstoši), kaut arī elektrības pievades izbūvei jau vienreiz maksāju un ne ne jau mazu summiņu.
  šai valstī ar jaunām vēlēšanam neko nedos (bija jau tāds gadījums). Šeit ir jāmaina vēlēšanu sistēma – jābeidz vēlēt partijas – tā pat tās visas izjūk, bet dabūniet tos deputātus ārā no siltajiem krēsliem (tad pēkšni viņi ir ievēlētie cilvēki (par dažiem gan šaubos vai atbilst šim vārdam).

 3. Es, savukārt, Ašerādena kungā nevaru saskatīt gudru un atbildīgu ierēdni – 1:1 sarunā ar G.Rēderu viņš atgādināja tādu pamitrāku puišeli…

 4. Rudenī būs vēlēšanas,laiks nomainīt vadošās partijas!!!!!

 5. tagad visus sitos parazitus uz sibiriju vaig izsutit

 6. Tā ir nekompetence.Vajag pārbaudīt aprēķinus jau no paša OIK.

 7. Tad atlikušie 17%, t.i. 390 000 mājsaimniecību, kur ir senie, slimie, vientuļie, mazturīgie laukos, kas taupa katru kw, ir TUKŠUMS! NAV JĀIESPRINGST NIEKA 17% dēļ!!!! Tie nebrauca un nebrauks prom, nobeigsim citā veidā! Ašeraden, izdzīvo ar 200 eur pensiju!!

 8. Varbuut brillju stikli par plaaniem ? Bet,varbuut vienkaarshi,vajag ,,pa brilleem,,? Un taa kaartiigi ?

 9. Visi politiķi stihiski domā, ka ir neaizvietojami!
  To viņiem iebarojuši mediji!
  Pārmaiņas būs ātrāk kā līdz šim.
  Un tā pašiznīcināšanās pazīme – melot cilvēkiem par acīm redzamām lietām, kas skar visus (šajā gadījumā elektrības rēķini).
  Atklāta stulbuma pazīme.

 10. īsti nesaprotu cilvēku sašutumu!
  Kāpēc cilvēki ir iedomājušies, ka par ministru kļūst kompetenti cilvēki?
  Kāpēc, pēkšņi, cer, ka nekompetenti cilvēki kļūs kompetenti?

  Tas būtu tāpat kā cerēt, ka dzelzsbetona elektrības stabi sāks cept baltmaizi!!!

 11. Organizētā uzspiestā parādos dzīšana Atbildēt

  Kurš iemācīja meloties? Arzemnieki, kuri uzspieda Gaismas pili. Kuras apmaksai kā runā ir izveidots OIK?
  Arzemnieki var augļot uz aizdotās naudas, savukārt mēs maksājam dubultus rēķinus, vaine.
  Naukšēnos cilvēki izvēlētos dubultā elektrību lai tik būtu tāda gaisa pils??
  Un atceerieties, kas notiek ekstra gadījumā, ja šīs būves neiet cauri. Pieslēdzas Freiberga un saka ka vajag. kā tas notika ar kasti Nr.2 pretējā krastā – baltu pagarinajumu okupāc. muzejam.

 12. aseraden ej demisionēt.Ko esat izdarījis ar viltus mazajiem hesiem.Vai tie ir atmaksājuši nozagto naudu Par tādu ministra darbu ar steigu jāiet ganos..Par šīm lietām klusums.Varbūt de’fakto kaut ko būs noskaidrojuši cik no šiem blēžiem slģti un cik atmaksājuši nepamatoti ssņemto.

 13. Ašeradens ar vistas aklumu sasirdzis. 🙂

 14. Sametamies un uzdāvinam Ašeŗādena k-gam kārtīgas brilles un apgaismības prātu, lai viņš paskatās ļaužu rēķinos un loģiski padomā. Kā var rēķinā palielināties apmaksājamā summa par OIK, ja elektrības patēriņš ir 0. Jautājums par ko tad es te maksāju? Rekets, īstākais rekets ar Valdības atbalstu.

  • Čīkstētāju apkarotājs Atbildēt

   Ko čīksti? Uzraksti iesniegumu Sadales tīkliem, ka atsakies no šī, tev tik dārgā produkta un nebūs nekas jāmaksā. Nečīksti, rīkojies!

 15. kas par lielisku valsti Atbildēt

  klienti rēķinos redz reālu, ne ar ko nepamatotu cenu pieaugumu, bet ministrs neredz jo latvenerg viņam saka ka viss kārtibā. pats letvenergo vienkārši paziņo ka klienti ir stulbi un nesaprot jaunos rēķinus kuros oik “vienkārši izdalits atsevišķi”, bet citādi nekas nemainās. bet stulbie klienti nez kāpec ieciklojušies uz gala summu kas jāmaksā un tā ir stipri lielāka nekā mēnesi iepriekš

 16. Ak tad nesaskata? Nu viņš taču ir spējīgs samaksāt.

 17. Gaidu biedru ašeradenu pēc jaunām daudz, daudz stiprākām brillēm.

 18. Ministrs steidzīgi jāsūta pie ārsta. Ar tādu veselību nevar strādāt tik atbildīgā amatā

 19. Minhauzens Aseradens, jo vairak melosu,jo ticamak baurim bus /”Vienotibas stils”/

 20. Ak tad dažu uzskatos elektrības sadārdzinājuma nav. Nu tādēļ jau mēs esam tur kur esam. No tādas valsts ar steigu jābēg projām . Šādus vadītājus nolikt uz minimālo algu, lai apjēdz, kā dzīvo cilvēki Latvijā.
  Nevienu dienu tāds ministrs nedrīkst palikt amatā.

 21. Jāmaina brilles!

 22. es ari nesaprotu kapec man pensionarei ir jaatmaksa kada cilveka biznes .kaut ka jocigi sanak no manis panem lai atbalstitu miljonaru .vienkarsi anekdote

 23. ! Monistr Ašaraden, tauta vaid zem Jūsu elektrības dārdzības sloga!

 24. Ministr Ašaraden, Jūs dzivojat mākoņos, neredzat, kā dzīvo pensionāri. Elektrības rēķins veido 10 % no pensijas! Nabadzība!

 25. Ministr Ašaraden, Jūs dzivojat mākoņos, neredzat, kā dzīvo pensionāri. Elektrības rēķins veido 10 % no pensijas! Jāmaksā vēl arī citi rēķini un jāpērk zāles. Nabadzība!

 26. Ministr Ašaraden, pensionāriem elektrības rēķins sastāda vismaz 10 % no pensijas! Jāmaksā arī citi rēķini, medikamenti veciem cilvēkiem paņem ceturto daļu pensijas. Par Vienotību nebalsosim, ja Ašaradena kungs nenoregulēs elektrības dārdzību!

 27. AŠERADEN ! NEMELO!vai izlasīji manis adresēto vēstuli ekonomikas ministrijai un klāt pievienoto elektrības rēķinu??? izlasi un ATBILDI !!!

  • ja nekaunība traucē saskatīt starpību starp 14 eiro par patērēto elektroenerģiju un rēķinā uzrādīto 47 eiro, kas jāmaksā (ar PVN)

 28. Jā,par elektrību var maksāt tik cik nodedzina,tikai viena bēda-negribās uzturēt zagļus un liekēžus.Ašarādens un viss tas “resnais gals”varētu padzīvot par pāris simts eiriķiem mēnesī,nevis tūkstošiem,tad cita dziesma būtu dziedama.

 29. Ministrs dzīvo citā valstī.Pieaugums ar oik ir ne tikai lauksaimniekiem.

 30. štepseli ministram rozetē! Atbildēt

  Ir, ir tāda lieta: paēdušais neēdušo nesaprot! Pārāk labi latvju tauta savus kalpus baro; turklāt šie ir iemanījušies no kopus galda zagt labākos kumosus …

 31. Ši kretīnam ne telefonus jāpērk, bet lupu rokās iedodiet, lai saskata tos ciparus!

 32. Pamuļķis ir un paliek pamuļķis!
  Kārtējo reizi apstiprina, ka ģeogrāfs nevar būt par ekonomikas ministru!
  Bezcerīgs eksemplārs!
  Veiksmīgi nogrims kopā ar Vienotības paliekām!
  Cilvēki nepamatoti liek cerības, ka viņš var kaut ko atrisināt vai sakārtot. Ministrijā jāveic nopietnas reformas, lai pat ar idiotu ministra postenī, sistēma varētu strādāt!

 33. No citas dimensijas to saskatīt nav iespējams!

 34. Man vispār nav skaidrs, kāpēc vispār man būtu jāmaksā OIK – es nelietoju t.s.'”zaļo enerģiju” no mazajiem HES. Šobrīd skatoties savu rēķinu par elektrību (patēriņš 390 kwh), redzu, ka maksāju 16.65 eiro par to vien, ka man mājās ir 20 A elektrības pieslēgums, tad 21.33 eur par pašu elektrību un 20.88 eur par sadales tīkla pakalpojumiem – reāli 36 % no rēķina ir par elektrību, pārējais – par visu ko citu. Ja jau atbalsta mazos biznesus (ja HESus var nosaukt par mazo biznesu), tad – atbalstiet lūdzu visus – arī mazos veikaliņus laukos un zemniekus ar 10 lopiem, utt

 35. Katru gadu palielina vidèjo algu un nedaudz naudiñas pensijas pensionàriem, tad lùk, naudiña valstij jàdabú atpakaļ ar izdomas uzviju- par elektrìbu , auto abrośinàśanu, bendzínu, utt. Rezultàtà naudiņas paliek ar katru gadu mazåk uz rokas. Neviena Kw mènesî neiztèrèjot samaksàju 8.81 euro – forśa summiņa,

 36. Nu kāds šis teātra direktores vīrs, ar ģeogrāfa izglītību – ekonomikas ministrs. Karikatūra. 😂📣

 37. Vai nu idiots vai analfabēts?

 38. Pastalām ir jāmaksā Oligarhu Komponente

 39. Maršs,pie acu ārsta!!!

 40. Maršs,pie acu ārsta!!!

 41. Bravo tu esi 3 A darījumu vīrs – štrunts par kādu tur Vienotības partiju – savu esi nopelnījis ar OIK…

 42. Beidzot tautai ir jāiet ielās, jo no šiem valdības lopiem neko labu nesagaidīt. Viņi ir jātiesā.

 43. vispār nav skaidrs, kāpēc jāmaksā OIK. Tā nauda aiziet uz lielo pilsētu katlu mājām un Teciem, uz konteineru elektrostacijām, kuras nav uzceltas un kuras tikai vēl cels. Rīgai, Valmierai tiek samazināts izcenojums par siltuma Mwh. Kāds labums laukiem no tā? Kas gūst labumu, lai arī maksā.

 44. Valdība ceļ algas tikai policijai,armijai,robežsardzei.Lai muļķu tautu var nospiest ja viņa pieceļ galvu pret valdību un sistēmu. Tātad turieties,sulaiņi!

 45. acīmredzot neskaitās. Par 0 patēriņu jāmaksā oik.

 46. LA lūgums uzrakstīt par dīzeļ vai gāzes elektrostacijām, kas jaudas ziņā būtu piemērotas izmantošanai graudu pirmapstrādes punktiem. Ja ši zemnieku čakarēšana turpināsies, jādomā par alternatīvām.

 47. Vai atcerieties,ka pirms Saskaņas Rīgu vadīja Nacionāļi?Tieši tajā laikā dēļ latvisko partiju”gāzēšanas”sākās krīze,un Ušakovs tika ievēlēts t.s. protesta balsojumā!Būtu latviskās partijas domājušas par tautu nevis savu kabatu,tad Saskaņa nemaz netiktu pie varasRīgā!

 48. Cik ilgi oik banda laupis Latvijas iedzīvotājus un graus ekonomiku? Kad pārstās maksāt oik tec2 un citiem šeptmaniem kuri savā darbībā neizmanto zaļo enerģiju bet gan Krievijas gāzi ,neatjaunojamo dabas resursu?

 49. sumpurnis paliek pavisam bezkaunīgs .

 50. Šis uzskata par normālu parādību, kad jāmaksā par to ko nepatērē, personīgi man viss jau ZB – balsošu par “Saskaņu”, sliktāk vairs nevar būt!

  • Saskaņa domā vairāk par tautu nekā “latviskās” partijas!Es arī balsošu par Saskaņu,lai gan iepriekš balsoju par Nacionāļiem

   • Pamuļķis esi! Ja saskaņa būtu pie šprices, tu jau maksātu vēl kādas 2x reizes dārgāk un pat neuzdrošinātos iepīkstēties! Paskaties, cik zog visi ar saskaņu saistītie kantori!

   • kā tad – domā tieši to pašu un tieši tāpat – Nekustamā īpašuma nodokļa astronomiju jau visi aizmirsuši? Rīgas satiksmes “brīnumu” izdarības arī?

  • pucē vaļā un maksāsi par nano ūdeni, par krievu peņdžām un u.t.t.

   • To nano ūdeni,krievu penžas,Barona ielu iedzīvotāji personiski nejūt savos maciņos,bet elektrības sadārdzinājumu,obligātās nodevas šķēlistu-kalvīšu hesiem gan jūt!

 51. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 52. Es uzstādīju vēja ģeneratoru,un no marta atsakos no Latvenergo pakalpojumiem.Un kāpēc Zviedrijā elektrība 55% lētāka?

 53. Lika viņš visiem virsū

 54. Malacis. Lielajiem rēķins nepieaug, līdz ar to viss kārtībā. Lauksaimnieki pērciet mobīlos elektroģenerātorus, vis labāk ar traktoru jūgvārpstu darbināmos un atsakieties no trīsfāzu strāvas. Kaltēm strāva nodrošināta sezonas darbam. Ja turpmāk vēl elektrībai piecels, lai nebūtu ar svečīti, iegādājamies saules paneļus. Spriežot pēc saņemtiem rēķiniem, tas atmaksājas.

 55. man rēķins pieauga tieši par 50%, kam lai nosūta uz EM?

 56. Visdrīzāk pats Ašeredans par elektrību nemaksā.

 57. Es pat bildītē redzu, kā šim ausis kust! Vai tiešām man rādās gļuki, gan rēķinu pētot, gan uz šo viepli skatoties? Jālūdz padoms tiesībsargam – šis jau tagad par visādām galvas kaitēm galvenais spečuks …

 58. Man samazinājās, bet kam trīs fāzes, tiem jāpaņem mazāks pieslējums. Par brīvu vairs nav nekas!

 59. nesaprotu vienu lietu cik ilgi vel tauta cietis visatlaitibu nahuj mums bija vajadzigs tas dalitais tirgus ko ieguvam pec vina ieviešanas ieviesas ari obligatie iepirkumi utt tipa tika darit cilveku intreses kur ir tautas intreses ja vis kluva tikai daudz sliktak ?
  vispar liekas kad tikai latvija ir iespejasms vis ,bankas pazust nauda uzscel nenormalus dargus tiltus izdomat vinjetes utt pacelt apdrosinasanas cenas pa 30 % ,pienemt beztridu piedzinas likumu kur tagad tiesi izpilditaji oficali uzvedas lidzigi ka reketieri ,kur ir tautas intreses ?

 60. Aššerādenam jumts aizbraucis !

 61. Ar vienfāzes pieslēgumu nekas nav mainījies.Dažiem ļoti pirms vēlēšanām gribas savu muļķību parādīt.
  Maksāju izlīdzināto maksājumu un šogad pat lētākjāmaksā.

  • Mums arī vienfāzes pieslēgums. Maksāju izlīdzināto maksājumu…Vakar pienāca jauns “izlīdzinātā maksājuma” rēķins, ka lai gan pagājuši tikai 2 mēneši , tas tiek atcelts un jāmaksā dubultā ! Gaidi līguma laušanu un krāj naudiņu …Sveces nepalīdzēs , jo jāmaksā vēl vairāk ja nelieto !

 62. Kā tad! Tad varbūt vajag biezākas brilles?

 63. Tas jau bija paredzams,ejiet vēl balsojiet saeimas vēlēšanas,tos pašus purnus.

 64. Tas izklausās kā jau vienmēr- tauta stulba,nemāk rēķināt,ko?Jeb citiem vārdiem:,,D… visiem uz galvas un saka,ka silts lietus līst,,!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+