Ekonomika
Īpašums

Nepieciešams elektriķis! Kur to meklēt? 7

Kur meklēt elektriķi, kurš prot ne tikai instalāciju ierīkot, bet arī drīkst sagatavot dokumentu, kas nepieciešams privātmājas nodošanai ekspluatācijā?

Šis uzdevums nav tik vienkāršs, kā pirmajā mirklī šķiet. Pirmkārt, ir vajadzīgs sertificēts elektriķis, kam pieder zīmogs gluži kā dakterim, un, otrkārt, tāds, kurš savu kvalifikāciju apliecinājis mērīšanās un pārbaudēs, tātad specializējies šajā jomā. Internetā, protams, var atrast visu, un tur pirmā nāk atklāsme, ka mūsu valstī šiem ekspertiem ir divas jumta organizācijas – Latvijas elektriķu brālība un Latvijas elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācija, kas izsniedz arī attiecīgos sertifikātus montieriem, tehniķiem, inženieriem.

Diemžēl elektriķi publikai nav tik atvērti kā, piemēram, skursteņu slaucītāji, kas internetā uzrāda pat savu biedru fotoattēlus un tālruņu numurus, tādējādi netieši viņiem arī darbu gādājot. Latvijas elektriķu brālības sertifikācijas departamenta direktors Jānis Laganovskis stāsta, ka to liedzot personas datu aizsardzības kārtība, taču allaž jau var izlīdzēt, iedot kāda meistara tālruņa numuru, ja saimnieks tam iepriekš piekritis. Turklāt šādus pakalpojumus sniedzot arī firmas, piemēram, Rīgā tāda ir AS “Vektors”. Kā tas notiek praksē?

Akciju sabiedrības “Vektors” valdes priekšsēdētājs Voldemārs Vaivods vajadzību uztver ar izpratni, lai gan uzņēmumam tīkamāki, protams, esot nopietnāki pasūtījumi. Cik tur tā darba, ja vien māja nav pārlieku pieblīvēta ar smalkām elektroietaisēm, – aizbrauc divi vīri, izmēra pretestības un vēl kādus parametrus un uzraksta tehnisko atskaiti par instalācijas stāvokli. Pasūtītājs varot iekļauties 100 eiro robežās, ieskaitot pat ceļu un PVN. Ja atklājas problēmas, tā ir saimnieka atbildība, cita saruna, kompetence un izmaksas.

LA.lv