Mobilā versija
+1.9°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
29. aprīlis, 2015
Drukāt

EP apstiprina daudzgadu plānu Baltijas mencu, brētliņu un reņģu krājumu apsaimniekošanai

Foto - LETAFoto - LETA

Svaigas reņģes.

Eiropas Parlaments (EP) vakar apstiprinājis daudzgadu pārvaldības plānu Baltijas mencu, brētliņu un reņģu krājumu apsaimniekošanai, informēja EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Politiķu apstiprinātais plāns paredz, ka šo zivju sugu krājumi ir jāatjauno un jāuztur virs līmeņa, kas var nodrošināt maksimālo ilgtspējīgas ieguves apjomu. Tas nozīmē, ka nozveja nedrīkst būt lielāka par konkrētās sugas reproduktīvo spēju attiecīgajā gadā.

Plānā ir iekļauti noteikumi citu svarīgāko jaunās kopējās zivsaimniecības politikas ieviešanai, piemēram, saistībā ar izkraušanas pienākumu, kas nozīmē izmetumu aizliegumu. Visu trīs sugu zivju krājumi ir savstarpēji atkarīgi, jo, piemēram, brētliņas ir mencu barība, bet reņģes un brētliņas reizēm barojas no mencu ikriem. Tas nozīmē, ka mencu nozvejas pārvaldība var ietekmēt brētliņu un reņģu zvejas iespēju stabilitāti un otrādi.

Daudzgadu pārvaldības plānu mērķis ir saglabāt krājumu apmērus drošās bioloģiskās robežās. Plānos ir noteikta maksimālā nozveja un virkne tehnisko pasākumu, kā arī to ekonomiskā ietekme uz zivsaimniecībām.

Šis ir pirmais plāns kopējā zivsaimniecības politikā, kas stājās spēkā pagājušajā gadā. Plāns vairāk ir balstīts uz ilgtermiņa pārvaldības principiem, lai arī zvejniekiem būtu iespēja labāk plānot savu uzņēmējdarbību.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+