Mobilā versija
+2.9°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
29. aprīlis, 2015
Drukāt

EP apstiprina daudzgadu plānu Baltijas mencu, brētliņu un reņģu krājumu apsaimniekošanai

Foto - LETAFoto - LETA

Svaigas reņģes.

Eiropas Parlaments (EP) vakar apstiprinājis daudzgadu pārvaldības plānu Baltijas mencu, brētliņu un reņģu krājumu apsaimniekošanai, informēja EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Politiķu apstiprinātais plāns paredz, ka šo zivju sugu krājumi ir jāatjauno un jāuztur virs līmeņa, kas var nodrošināt maksimālo ilgtspējīgas ieguves apjomu. Tas nozīmē, ka nozveja nedrīkst būt lielāka par konkrētās sugas reproduktīvo spēju attiecīgajā gadā.

Plānā ir iekļauti noteikumi citu svarīgāko jaunās kopējās zivsaimniecības politikas ieviešanai, piemēram, saistībā ar izkraušanas pienākumu, kas nozīmē izmetumu aizliegumu. Visu trīs sugu zivju krājumi ir savstarpēji atkarīgi, jo, piemēram, brētliņas ir mencu barība, bet reņģes un brētliņas reizēm barojas no mencu ikriem. Tas nozīmē, ka mencu nozvejas pārvaldība var ietekmēt brētliņu un reņģu zvejas iespēju stabilitāti un otrādi.

Daudzgadu pārvaldības plānu mērķis ir saglabāt krājumu apmērus drošās bioloģiskās robežās. Plānos ir noteikta maksimālā nozveja un virkne tehnisko pasākumu, kā arī to ekonomiskā ietekme uz zivsaimniecībām.

Šis ir pirmais plāns kopējā zivsaimniecības politikā, kas stājās spēkā pagājušajā gadā. Plāns vairāk ir balstīts uz ilgtermiņa pārvaldības principiem, lai arī zvejniekiem būtu iespēja labāk plānot savu uzņēmējdarbību.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+