Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
22. jūlijs, 2015
Drukāt

ES modes preču industrijai viltojumi rada 26 miljardu eiro zaudējumus gadā (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Eiropas Savienības (ES) modes preču industrija zaudē vairāk nekā 26 miljardus eiro gadā viltojumu dēļ, liecina ES Iekšējā tirgus harmonizācijas biroja pētījums.

Tā kā daudzi no pasaules galvenajiem modes namiem atrodas Eiropā, pētījums “atklāj draudus, kurus preču viltošana rada industrijas inovatīvajai jaudai, un tās tiešās un netiešās izmaksas ES ekonomikai”.

Viltoto apģērbu, apavu un aksesuāru nodarītie ikgadējie zaudējumi ir apmēram 26,3 miljardi eiro, kas ir 9,7% no šīs nozares preču noieta.

Ieskaitot ietekmi uz citām nozarēm un zaudētos valdības ieņēmumus, viltojumu nodarīto zaudējumu apjoms ir 43,3 miljardi eiro gadā.

Preču viltošana arī negatīvi ietekmē nodarbinātību ES, kur vairākās valstīs ir augsts bezdarba līmenis. Tās dēļ zaudēto darbavietu skaits ir no 363 līdz 520 tūkstošiem.

Maijā vidējais bezdarba līmenis ES bija 9,6%.

Modes preču viltošana visvairāk tieši ietekmējusi Itāliju, kas tās dēļ zaudējusi 4,5 miljardus eiro gadā un apmēram 50 tūkstošus darbavietu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Latvijā vilto pat ES dzīves līmeni un to dara valsts ieredņi.Tāpēc jau šeit ieved preces,kuras paredzētas zemākas attīstības valstīm.Ieredņi jau parūpējušies lai iedzīvotāji tiktu uzskatīti par cilvēkiem ar zemākiem dzīves kritērijiem.

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+