Pasaulē
Baltija

ES vides komisāra amatam nominētais Lietuvas pārstāvis nosauc prioritātes0


 Urzula fon der Leiena.
Urzula fon der Leiena.
Foto: SCANPIX/EPA/LETA

Eiropas Savienības (ES) vides komisāra amatam nominētais Lietuvas ekonomikas ministrs Virgīnijs Sinkēvičs par savām prioritātēm jaunajā darbā uzskata aprites ekonomiku, plastmasas lietojuma pārskatīšanu un okeānu piesārņojumu problēmas risināšanu.

Kā ziņu aģentūrai BNS otrdien sacījis pats Sinkēvičs, šai amatā viņam, protams, nāksies “dot atbildīgu ieguldījumu” arī ES izvirzītajos mērķos attiecībā uz klimata pārmaiņu palēnināšanu.

“Bez šaubām – aprites ekonomika, plastmasas lietošana, okeānu piesārņojums, daudzi jautājumi,” ziņu aģentūrai BNS otrdien sacījis pats Sinkēvičs. “Taču nesteigsimies runāt par darbiem – komisija sanāks kopā, sarindos prioritātes, bet ir pilnīgi skaidrs, ka klimata pārmaiņas būs prioritāte numur viens un manā amatā būs jādod atbildīgs ieguldījums.”

Paredzams, ka komisāram no Lietuvas, kura pārziņā būs vides jautājumi un okeānu stāvoklis, nāksies cieši sadarboties ar Eiropas Komisijas viceprezidentu Fransu Timmermansu no Nīderlandes, kurš būs atbildīgs par cīņu ar klimata pārmaiņām. Timmermansam arī uzticēts koordinēt darbu pie tā dēvētā Eiropas Zaļā līguma, kura mērķis būs līdz 2050.gadam pāriet uz klimatam neitrālu ekonomiku un nodrošināt ogļskābās gāzes līdzsvaru.

Ja nākamās Eiropas Komisijas (EK) prezidentes Urzulas fon der Leienas nosauktos komisārus apstiprinās Eiropas Parlaments (EP), Sinkēvičs kļūs par jaunāko komisāru ES vēsturē.

“Sinkēvičam ir 28 gadi. Tas liecina, ka Eiropa ir gatava nodot atbildību jaunajai paaudzei,” preses konferencē Briselē otrdien norādīja fon der Leiena.

Kā atzīst Lietuvas politologi, lai gan vides jautājumi pēdējos gados kļūst aizvien aktuālāki, Sinkēviča loma Eiropas Komisijā būs ierobežota un paredzams, ka tieši Timmermanss noteiks, cik liela atbildība tiks uzticēta Lietuvas pārstāvim.

“Tā būs vairāk tehnokrātiska nekā politiska pozīcija,” izteicies politologs Toms Janeļūns, piebilzdams, ka Timmermansa vadošā loma varētu būt vērtīga, ņemot vērā Sinkēviča nelielo pieredzi, taču vienlaikus tas nozīmē, ka Lietuvas eirokomisāra pozīcija būs mazāk nozīmīga un paredzēta galvenokārt konkrētu ES saistību izpildei un uzraudzībai.

Tikmēr Lietuvas Austrumeiropas studiju centra vadītājs Lins Kojala norādījis, ka Sinkēviča portfelis attiecas uz vienu no prioritārajām jomām – zaļo ekonomiku, savukārt zivsaimniecības jautājumu aktualitāte pieaug saistībā ar Lielbritānijas izstāšanos no ES.

Sinkēviča pārstāvētā Lietuvas zemnieku un zaļo savienība nepieder pie Eiropas Zaļo partijas, bet zaļzemnieku pārstāvji strādā EP zaļo frakcijā.

“Es neesmu zaļais, un mēs neesam zaļo biedri, bet vienīgi partneri. Mēs tiksimies, iepazīsimies un tad, domājams, frakcija pieņems tādus vai citādus lēmumus,” aģentūrai BNS sacījis Sinkēvičs.

Saistītie raksti

Lietuvas ekonomikas ministra amatā Sinkēvičs ir kopš 2017.gada. Pirms tam viņš strādājis Lietuvas valsts lidostu operatorkompānijā “Lietuvos oro uostai”, pasta kompānijā “Lietuvos paštas” un ārvalstu investīciju veicināšanas aģentūrā “Investuok Lietuvoje”, kā arī Eiropas politikas analīzes centrā Vašingtonā un bijis praksē Lietuvas vēstniecībā ASV.

Jaunā EK tiek veidota pēc maijā notikušajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām un darbu sāks 1.novembrī. Līdzšinējā EK sastāvā Lietuvu pārstāv komisārs Vītenis Povils Andrjukaitis, kurš ir atbildīgs par veselības un pārtikas drošuma jautājumiem.

LA.lv
Daina Šulca
Pasaulē
Pārsteidzošā sala pie ekvatora Indijas okeānā – Zanzibāra!
18 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Krievijā sākas plaši armijas manevri
18 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Koalīcija: Uzbrukumos Saūda Arābijā izmantoti Irānas ieroči
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Atklāj, ka Siguldas bērnudārzā ēdināšana notikusi nelegāli
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Neatbalsta ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Kreituse: Tiem, kas paši aiziet no darba, pabalsts jāmaksā vienu mēnesi
22 minūtes
VK
Valdis Krastiņš
Latvijā
Valdis Krastiņš: Lielbritānijā dzīvojošie tautieši, brauciet mājās!
39 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Atbalsta iniciatīvu par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem
1 stunda