×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. oktobris, 2012
Drukāt

Filma “Sapņu komanda 1935” uz ekrāniem nonāks 19.novembrī

Foto-LETAFoto-LETA

Režisora Aigara Graubas (attēlā) jaunākā spēlfilma “Sapņu komanda 1935” par pirmajām Eiropas meistarsacīkstēm basketbolā, kurās triumfēja Latvijas izlase, uz kinoekrāniem nonāks 19.novembrī, pastāstīja projekta pārstāve Aija Ansone.

Filmas pirmizrāde vairākkārt atlikta, un pie skatītājiem tā nonāks apmēram gadu pēc sākotnēji paredzētā pirmizrādes datuma.

“Šoreiz tas ir pilnīgi droši,” par noteikto pirmizrādes datumu sacīja Ansone. Pašlaik jau tiek slēgti līgumi ar kinoteātriem, un plānots, ka “Sapņu komandu” vienlaikus sāks rādīt visā Latvijā.

Filmas veidošana aizkavējusies dažādu iemeslu dēļ, kas raksturīgi lielākajai daļai Latvijā uzņemto kinolenšu. “Tie ir tehniski un finansiāli jautājumi, daudz kas notika lēnāk, nekā gribētos un sākotnēji tika plānots,” norādīja Ansone. Tāpat bijusi nepieciešama plašāka vēsturisko datu izpēte un daži precizējumi filmas gaitā.

Viņa arī piebilda, ka šī ir pirmā Latvijā uzņemtā sporta filma un tās veidotājiem daudz kas bija jāapgūst no jauna, kas arī sarežģīja filmas tapšanas procesu.

Pašlaik “Sapņu komanda 1935” ir gandrīz gatava, vēl notiek pēdējie ieskaņošanas un apstrādes darbi. Oktobra vidū plānota filmai veltīta preses konference.

Filmas budžets ir apmēram viens miljons latu, bet tehniskās izmaksas vēl tiek precizētas. Iepriekšējā Graubas spēlfilma “Rīgas sargi” izmaksāja vairāk nekā divus miljonus latu.

Filma “Sapņu komanda 1935” būs patriotisks veiksmes stāsts par pirmajām Eiropas meistarsacīkstēm basketbolā 1935.gadā Šveicē, Ženēvā, kur Latvija kļuva par pirmo Eiropas čempioni. Filmas centrā ir Latvijas valstsvienības treneris Valdemārs Baumanis un viņa radītā “Sapņu komanda”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+