floorball.lv

Florbola fināli sākas ar Cēsu un Rubenes uzvarām 0

Latvijas vīriešu florbola čempionāta finālsērijas pirmajā mačā sestdien pašreizējie čempioni “Cēsu alus”/”Lekrings” izbraukumā ar 4:3 (1:0, 1:2, 1:1, 1:0) pagarinājumā uzvarēja “Lielvārdi”. Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 1-0 cēsnieku labā.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7

Ar gūtiem vārtiem pirmajā un otrajā trešdaļā divu vārtu vadību viesiem dāvāja Andris Malkavs un Toms Rīsmanis, tomēr līdz otrās trešdaļas beigām 2:2 panāca Artūrs Skadiņš un Artis Savins. Trešās trešdaļas ievadā Aivis Kusiņš vadībā izvirzīja jau mājiniekus, bet neizšķirtu četras minūtes vēlāk atkal atjaunoja Rīsmanis. Atlikušajā laikā vārti vairs netika gūti, tāpēc sekoja pagarinājums, kura 59.sekundē panākumu cēsniekiem atnesa Ingus Laiviņš. Rīsmanis maču pabeidza ar diviem gūtiem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli.

Abas komandas finālā sacentās arī pērn, kad “Lekrings” triumfēja ar rezultātu 4-1. “Lekrings” Latvijas meistarsacīkstēs uzvarēja pirmajās trijās sezonās no 1994. līdz 1996.gadam, kā arī 2009. un 2013.gadā. Savukārt “Lielvārde” līdz šim vienīgo reizi triumfējusi 2012.gadā.

Finālsērija ilgs līdz vienas komandas četrām uzvarām. Otro reizi vienības svētdien sacentīsies Cēsīs, bet pēc tam visas atlikušās cīņas jau ierasti notiks Valmierā. Bronzas medaļas tika sadalītas jau piektdien, kad RTU/”Inspecta” vienīgajā mačā ar 7:4 pieveica “Rīgu”, trešo vietu izcīnot otro gadu pēc kārtas.

Latvijas sieviešu florbola čempionāta finālsērijas pirmajā mačā sestdien Kocēnu “Rubene” savā laukumā pārliecinoši ar 8:3 (1:1, 5:1, 2:1) uzvarēja “Ķekavu”.

Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 1-0 “Rubenes” labā.

Pirmās trešdaļas vidū Dace Možeiko vadībā izvirzīja “Ķekavu”, bet līdz otrās trešdaļas ievadam mājinieces panāca 3:1 savā labā. Turpinājumā Paula Brunovska vienus vārtus atguva, bet līdz otrās trešdaļas beigām “Rubene” panāca 6:2 savā labā. Noslēdzošajā trešdaļā mājinieces savu pārsvaru palielināja vēl par vieniem vārtiem.

Liene Adamane uzvarētāju rindās izcēlās ar trim vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli, divus vārtus guva Edīte Bankava, bet vieni vārti un trīs piespēles Zeltītes Bankavas kontā.

Finālsērijas otrais mačs svētdien notiks Lielvārdē, bet pēc tam komandas spēkus samēros Valmierā.

Ja “Rubenes” florbolistes Latvijas čempionāta finālā iekļuvušas desmito gadu pēc kārtas, “Ķekava” to paveikusi pirmoreiz vēsturē. “Rubene” šosezon ir pārliecinoša čempionāta favorīte un regulārajā sezonā piedzīvoja vien divus zaudējumus. Viens no tiem gan bija mačā ar “Ķekavu”.

Pirms tam pusfināla sērijās “Rubene” ar 3-0 uzvarēja Ķekavas “Bulldogs” komandu, bet “Ķekava” ar 3-2 pieveica iepriekšējo trīs sezonu valsts čempionvienību RSU, kas šosezon zaudējusi vairākas līderes.

Trešās vietas īpašnieces tika noskaidrotas vienā mačā, kurā sestdien “Bulldogs” uzvarēja RSU ar 8:5. “Bulldogs” komandas florbolistes pie valsts čempionāta medaļām tikušas pirmoreiz vēsturē.