Mobilā versija
+2.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
5. jūnijs, 2016
Drukāt

FOTO: Brīvdabas muzejā noslēdzies 46.latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus (1)

Foto-Anda KrauzeFoto-Anda Krauze

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā noslēdzies 46.latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus, kas katru gadu pulcē amatniekus no visas Latvijas.

Gadatirgus ir kā izstāde, kas parāda tautas lietišķās mākslas labākās tradīcijas un amatniekus.

Brīvdabas muzeja gadatirgus ir īpašs ne tikai ar amatnieku, bet arī ar latviešu tradicionālo ēdienu klāstu un lielo Latvijas pārtikas ražotāju un zemnieku dalību. Šogad tika rīkots piparkūku konkurss. Gardāko, skaistāko un gadatirgum visraksturīgāko piparkūku palīdzēja noteikt “Kūku karu” žūrija – Normunds Skauģis un Ilze Briede.

Muzejs bija īpaši domājis par pašiem mazākajiem gadatirgus apmeklētājiem. Mazos priecēja plašais rotaļu klāsts, izjādes ar zirgiem, muzejā bija izvietota arī pārtinamā istaba.

Lai samazinātu fasētā dzeramā ūdens vides ietekmi, apmeklētājiem bija iespēja bez maksas uzpildīt savas ūdens pudeles ar dzeramo ūdeni.

Savukārt žurnāls “Ievas Māja” bija parūpējies par īpašu izstādi “Katram savu tautastērpu”, kas gadatirgus laikā bija apskatāma pie izstāžu zāles.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tie gadatirgi ir kādi valstiskie vai nacionālie svētki
    ka tiek numurēti ??

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (61)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+