Latvijā
Praktiski

Foto: cēlo liliju burvība izstādē Dabas muzejā 2


Izstāde “Lilijas 2014” Latvijas Dabas muzejā.
Izstāde “Lilijas 2014” Latvijas Dabas muzejā.
Foto: LETA

Latvijas Dabas muzejā no ceturtdienas, 17.jūlija, līdz svētdienai, 20.jūlijam, izstādē “Lilijas 2014” apmeklētājus priecē biedrības “Lilium Balticum” selekcionāru un audzētāju izlolotie ziedi. Izstādi papildinās Rīgas Jūgendstila muzeja krājuma priekšmeti ar liliju motīviem.

Šogad Dabas muzejā eksponētas vismaz 150 liliju šķirņu, īpašu uzmanību veltot Āzijas lilijām. Lai arī šīs grupas lilijas nesmaržo, ziedu krāsu un formu bagātībā tās ir nepārspējamas. Āzijas lilijas ir pieticīgas un īpaši labi piemērotas audzēšanai mūsu klimatiskajiem apstākļiem.

Izstādē var aplūkot visizturīgākās šķirnes – tās, kas labi pārcietušas bargo kailsalu un pavasara salnas. Ziedus apmeklētāju vērtējumam piedāvās selekcionāri Guntis Grants, Antra Balode, Dāvids Hercbergs, Andris Krūmiņš un citi.

Galerijas nosaukums

Jau par tradīciju ir kļuvusi izstādes skaistākā zieda noteikšana, tādēļ arī šogad apmeklētāji tiks aicināti izvēlēties savu simpātiju un balsot, tā kopā nosakot, kurš audzētājs iegūs biedrības “Lillium Balticum” ceļojošo slavas kausu.

Izstādē audzētāji sniegs padomus ikvienam interesentam liliju kopšanā un ieteikumus kolekcijas veidošanā, apmeklētāji varēs iegādāties un pasūtīt liliju sīpolus, kā arī iepazīties ar jaunākajiem katalogiem.

LA.lv