Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Dabas mājā notiek Fizikas gada noslēguma pasākums, kurā var izbaudīt aizraujošus fizikas eksperimentus, prāta asināšanas uzdevumus, kā arī iespēja izveidot savu kustību 3D modeli un daudzas citas atrakcijas, 01.06.2019.
Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Dabas mājā notiek Fizikas gada noslēguma pasākums, kurā var izbaudīt aizraujošus fizikas eksperimentus, prāta asināšanas uzdevumus, kā arī iespēja izveidot savu kustību 3D modeli un daudzas citas atrakcijas, 01.06.2019.
Foto: LETA/Edijs Pālens

FOTO. Izstādē LU Dabas mājā popularizē fizikas zināšanu noderīgumu 0

Šīs nedēļās nogalē Latvijas Universitātes (LU) Dabas mājas pirmā un otrā stāva atklātajā teritorijā tika atklāta izstāde – “Patausti fiziku”, kurā vairāk nekā desmit zinātniskie institūti un augsto tehnoloģiju uzņēmumi izrādīja savu veikumu un skaidroja, kā to radīšanā noderējušas fizikas zināšanas.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Veselam
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33
Lasīt citas ziņas

Izstrādātās tehnoloģijas un fizikas lomu tajās demonstrēja pasaulē atzīti un veiksmīgi uzņēmumi no Latvijas.

Izstādē LU Dabas mājā popularizē fizikas zināšanu noderīgumu
CITI ŠOBRĪD LASA

Uzņēmuma “Light Guide Optics International” ļāva  apmeklētājiem izmērīt šķiedru kūli un iepazīstinās ar populārākajām medicīniskajām zondēm. Ventspils Augsto tehnoloģiju parks piedāvāja iespēju iejukt starp CO2 molekulām. “GameChanger Audio” stendā interesenti varēja radīt mūziku ar dažādiem instrumentiem un izjust skaņas efektus, ko sniedz izstrādātā tehnika.

Savukārt uzņēmums “Aerodium” demonstrēja vēja tuneli un tā darbības principus, savukārt “HackMotion” ļāva apmeklētājiem uzvilkt un izmēģināt kustību mērīšanas sensorus, veicot golfa spēles sitienus. “Baltic3D.eu” demonstrēja priekšrocības un unikālu elementu izgatavošanas iespējas, ko sniedz 3D druka.

AS “Latvenergo” projekta “Fizmix” eksperimentu darbnīcā apmeklētāji varēja ieraudzīt elektrību un drosmīgākie pat sajust to. “Laboratorium.lv” stendā interesentiem bija iespēja izjust temperatūras kontrastus no kvēlojoša grafīta līdz šķidram slāpeklim, bet zinātkāres centrs “ZINOO” piedāvāja uzbūvēt pašu vienkāršāko un efektīvāko raķeti, ko darbina muskuļu, prāta un gaisa spēks.

Jauno Fiziķu skola aicināja prāta asināšanas stūrī pārbaudīt attapību dažādos rēķināmos, ķimerējamos un konstruējamos uzdevumos. LU Fizikas institūts demonstrēja šķidra metāla maisīšanu ar rotējošu pastāvīgo magnētu un stāstīja par pastāvīgo magnētu pielietošanu metalurģijā.

LU Cietvielu fizikas institūta stendā uz īpaši veidotas virsmas varēja zīmēt ar gaismas avotiem un nomērīt gaismas ātrumu ar mikroviļņu krāsni, bet Rīgas Tehniskās Universitātes Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs bija sagatavojis video par Visuma rašanos un Lielo sprādzienu.