Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto LETA

Izskatās nevainīgi, bet šis ūdens var būt nāvējošs: tu vairs nekad negribēsi lēkt dīķī! 0

Musonu sezona ir laiks, kad spēcīgi līst un ūdens uzkrājas vienuviet – tas var tur palikt arī tad, kad pienāk rudens. Turklāt daudzi ūdenskrātuvju veidi, tostarp dīķi vai baseini, kurus ziemā vairs neizmanto, var palikt stāvoši bez jebkādas aprites vai uzturēšanas. Vai vajadzētu lēkt nezināmās ūdens tilpnēs? Vai arī nirt dīķī vai baseinā, kur ūdens stāv uz vietas, jautā Health and Me.

Reklāma
Reklāma

Atbilde ir: nē!

RAKSTA REDAKTORS
Vācu policijas auto Latgalē satrauc iedzīvotājus – kas īsti notiek? 2
Receptes
Kuru zivi nedrīkst ēst kopā ar ādu: eksperts nosauc sugas un brīdina par sekām
“Oficiāli neviens neko neaizliedz.” Krievijā strauji izdziest viena no sievietes galvenajām pamattiesībām
Lasīt citas ziņas

Kāpēc vajadzētu izvairīties no “stāvoša ūdens”?

Kad ūdens stāv, tas var kļūt piesārņots mazāk nekā 24 stundu laikā. Kāpēc ūdens kustība mūs pasargā no baktērijām? Viens no iemesliem ir tā sauktie bakteriālie biofilmi, kas pieķeras pie virsmām un veido gļotainu kārtu. Šī kārta pasargā baktērijas un piesaista vēl vairāk mikroorganismu. Biofilmi var izplatīties, bet, ja tos atklāj laicīgi, tie ir atgriezeniski – ūdens plūsma palīdz tos izjaukt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turklāt “stāvošā ūdenī” odi dēj olas. Kaut arī to kāpuri nav tieši kaitīgi, odi izvēlas stāvošu ūdeni, jo tas piedāvā tiem barību un vidi, kas var būt bīstama cilvēkiem.

“Stāvošs ūdens” var kļūt arī par labvēlīgu vidi bīstamām baktērijām un parazītiem, piemēram, smadzenes ēdošām amēbām, kas var būt nāvējošas, ja iekļūst caur degunu. Ja ūdens nav cirkulēts vai apstrādāts ar ķimikālijām, mikroorganismi var netraucēti vairoties. Tāpēc silts, neapstrādāts un stāvošs ūdens, kas bieži sastopams dīķos, ezeros vai slikti uzturētos baseinos, ir īpaši riskants.

Arī tādas baktērijas kā E. coli un Legionella var vairoties stāvošā ūdenī un apdraudēt veselību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.