Mobilā versija
+1.1°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 24. aprīlis, 2017
23. marts, 2016
Drukāt

Rīdzinieki allaž kāri greznoties. Fotoreportāža

Dzintara brošas (dažādu kukaiņu formā) bija iecienītas 20. gs. sākumā. Padomju laikā dzintara rotas tiražēja sērijveidā, tādējādi iemantojot lēta un populāra masu suvenīra statusu. Iespējams, ka mūsdienās dzintaram atkal renesanse – tas ir dāmu modē!  Foto - Anda KrauzeDzintara brošas (dažādu kukaiņu formā) bija iecienītas 20. gs. sākumā. Padomju laikā dzintara rotas tiražēja sērijveidā, tādējādi iemantojot lēta un populāra masu suvenīra statusu. Iespējams, ka mūsdienās dzintaram atkal renesanse – tas ir dāmu modē! Foto - Anda Krauze

Spirdzīgs pavasarīgu izjūtu mirklis! Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja (RVKM) pasākumā “Rīdzinieku greznošanās kāre cauri laikiem”, kas notika “Rīgas rātskunga Johana Kristofa Bērensa salonā”, skanēja solistu Marlēnas Keines, Emīla Kivlenieka un koncertmeistares Agijas Ozoliņas-Kozlovskas muzikāli sveicieni no operetēm. Turaidas muzejrezervāta galvenā krājuma glabātāja Līga Kreišmane stāstīja par unikālo grāmatu “Karaļa pilsētas Rīgas – Vidzemē – godātās rātes atjaunotais kāzu un apģērbu nolikums” (iespiesta pirmā Rīgas grāmatiespiedēja Nikolausa Mollīna tipogrāfijā Rīgā, 1593. gadā), un klātesošie uzzināja, kā 16. gadsimta rīdzinieki vēlējās un kā drīkstēja ģērbties un svinēt kāzas. Savukārt modes skatē muzeja darbinieki demonstrēja RVKM kolekcijas 20. gadsimta pirmās puses ekskluzīvākos modeļus, bija iespēja apskatīt gan leģendārus, gan izsmalcinātus tērpus.

 

Pievienot komentāru

Korim "Maska" lauri TallināŠajā nedēļas nogalē Babītes novada jauktais koris "Maska" diriģenta Jāņa Ozola vadībā izcīnījis Grand Prix balvu 15. Starptautiskajā koru festivālā un konkursā "Tallinn 2017", kas norisinās prestižajā Estonia koncertzālē Tallinā.
Draugiem Facebook Twitter Google+