×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. marts, 2016
Drukāt

Gadā konfiscē 15 pudeles ar čūskām

Foto - LETAFoto - LETA

Iebraucējiem Latvijā Dabas aizsardzības pārvalde visbiežāk konfiscējusi tādus suvenīrus, kuru ievešana atbilstoši Vašingtonas konvencijai par tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām (CITES) ir aizliegta vai nav pieļaujama bez speciālas atļaujas, kā čūskas pudelē, koraļļu izstrādājumi, čūskādas un krokodilādas izstrādājumi, Latvijas Dabas muzejā notiekošajā konferencē pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes CITES nodaļas vadītāja Ilona Vilne.

Viņa informēja, ka gadā Latvijā tiek ievestas vidēji 15 čūskas pudelē. Tikmēr no koraļļu izstrādājumiem atbilstoši CITES atļauts ievest tikai sarkanā koraļļa izstrādājumus, pārējās koraļļu sugas pārdot un ievest ir aizliegts. Viņa atzina, ka nereti kontrabandisti mēģina, piemēram, baltā koraļļa izstrādājumus pārkrāsot sārtā krāsā cerībā, ka šādi apdraudētās sugas izstrādājumu tomēr varēs ievest.

Ar speciāliem dokumentiem atsevišķus izstrādājumus ievest Eiropas Savienības (ES) valstīs ir atļauts. Piemēram, nelielus krokodilādas izstrādājumus var ievest ar nosacījumu, ka izstrādājums veidots no tās krokodila sugas, kas nav iekļauta CITES pielikumos, un personai ir to apliecinošs dokuments. Arī kažokādas atļauts ievest, ja personai sagatavota speciāla atļauja. Šāda atļauja personai jāiegūst no trešās valsts, kur suvenīrs tiek iegādāts, pastāstīja Vilne. Nereti jau tirdzniecības vietā izsniedz šādu dokumentu. Vēl personai, lai preci ievestu Latvijā, nepieciešama atļauja no Latvijas Dabas aizsardzības pārvaldes, līdz ar to personai pārvaldē laikus jāpieprasa, lai dokuments tiek sagatavots un pieejams brīdī, kad persona šķērso muitu.

Vilne arī pastāstīja, ka sadarbībā ar policiju Latvijā, galvenokārt izmantojot sludinājumu portālu “www.ss.lv”, konfiscēti tādi izstrādājumi kā lāčādas. Dabas pārvalde sazinās ar policiju un pēcāk šo izstrādājumu konfiscē. Par šādu pārkāpumu privātpersonai var draudēt naudas sods no 70 līdz 700 eiro, bet juridiskām personām – no 140 līdz 1400 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+