×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
26. jūnijs, 2012
Drukāt

Gandrīz trešdaļa iedzīvotāju ceļo neapdrošinājušies

celojumu_koferis2

Ceturtā daļa jeb 26% Latvijas iedzīvotāju uz ārzemēm dodas bez ceļojumu apdrošināšanas, liecina apdrošināšanas sabiedrības “Ergo” veiktās aptaujas rezultāti.

Aptaujas rezultāti liecina, ka visbiežāk minētais arguments, kādēļ nav iegādāta ceļojumu apdrošināšana, ir pārliecība, ka “ar mani jau nekas nenotiks”. Kā otru biežāko iemeslu ceļošanai bez apdrošināšanas respondenti norādījuši faktu, ka nekad nav par to aizdomājušies. Gandrīz tikpat bieži minēta arī aizmāršība, kad par apdrošināšanu steigā piemirsts.

Tāpat aptaujas dati liecina, ka neapdrošināto ceļotāju skaits samazinās – pirms četriem gadiem “Ergo” veiktajā aptaujā gandrīz trešā daļā jeb 30% respondentu atzina, ka dodas uz ārzemēm bez apdrošināšanas.

Kompānijas speciālisti norāda, ka 26% vērtējams kā ļoti augsts rādītājs un liecina par faktu, ka vēl joprojām būtiska sabiedrības daļa neizprot apdrošināšanas nozīmi un neapzinās risku, kādam pakļauj sevi, ceļojot bez apdrošināšanas. “Fakts, ka teju ceturtā daļa ceļo bez apdrošināšanas, norāda uz lielu ceļotāju īpatsvaru, kuri apzināti pakļauj sevi dažādiem riskiem, paļaujoties uz veiksmi. Diemžēl “Ergo” prakse liecina, ka nereti šādas rīcības rezultāts ir ne tikai sabojātas brīvdienas, bet arī lieli personīgo līdzekļu tēriņi, īpaši saslimšanas vai traumu gadījumā, jo daudzās valstīs ārstēšanās izdevumi ir nesalīdzināmi augstāki kā Latvijā,” sacīja “Ergo” Transportlīdzekļu, CTA un personu apdrošināšanas departamenta direktors Ivars Vismanis.

Aptauja tika veikta jūnijā, kad internetā tika aptaujāti aptuveni 750 respondentu.

“Ergo” apdrošinātāju grupa Baltijā pārstāv starptautisko apdrošināšanas grupu “Ergo International AG”, kuras mītne ir Diseldorfā, Vācijā, un tās lielākais akcionārs ir starptautiskā pārapdrošināšanas sabiedrība “Munich Re”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+