×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
29. marts, 2018
Drukāt

Ģimenes un bāriņtiesas tracis turpinās: vecāki ar bērnu ieslēgušies mājā (12)

Kadrs no LNT videoKadrs no LNT video

Raidījums “Degpunktā” jau vēstīja par traci Staburaga pagastā. Brīdī, kad bāriņtiesas darbinieki kopā ar policiju no kādas ģimenes vēlējās izņemt bērnu, izcēlās konflikts, kā rezultātā aizdedzināta policijas automašīna un pēcāk viens no bērna vecākiem pazuda kopā ar savu atvasi.“Degpunktā” komanda noskaidrojusi, kas šobrīd policijai un bāriņtiesai ir zināms par šo notikumu, kā arī – kur atrodas trīs gadus vecā meitenīte.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis atzīst, ka notikumi Staburaga pagastā ir vēl nebijis gadījums. Vecāku agresija brīdī, kad no ģimenes tiek izņemti bērni, mēdz būt dažāda, un policijas darbinieki ar to rēķinās, taču automašīnas nodedzināšanai nav gatavs neviens. Spēkratus cilvēki ir mēģinājuši sabojāt, bet visbiežāk tas notiek, nevienam neredzot un ne tik brutālā veidā.

Policijā uzsākta ir arī dienesta pārbaude, lai noskaidrotu, vai policijas darbinieki rīkojās atbilstoši saviem darba pienākumiem. Ķuzis gan uzskata, ka nav pamata šaubīties par abu policistu darbu un pagasta iedzīvotāju runas par policijas bezdarbību, nemēģinot auto dzēst, ir vien konkrētās situācijas nezināšana.

Tomēr auto šajā stāstā ir otršķirīgs. Galvenā ir trīs gadus vecā meitenīte, kuras dēļ bāriņtiesa devās pie abiem iereibušajiem vecākiem. Jaunjelgavas novada bāriņtiesas priekšsēdētājas pienākumu izpildītāja Santa Stoķe apstiprina, ka brīdī, kad bērna tēvs pēc aizturēšanas atkal tika uz brīvām kājām, viņš devās pie ģimenes radinieces, kurai īslaicīgi bija uzticēts aprūpēt meitenīti. Ar viltu un vardarbību vīrietis bērnu atņēma un aizveda prom. Šobrīd bāriņtiesai ir zināms, kur bērns atrodas, taču nav iespēju meiteni nošķirt no vecākiem.

Santa Stoķe, Jaunjelgavas novada bāriņtiesas priekšsēdētājas pienākumu izpildītāja:”Meitenīte diemžēl atrodas pie tēva un mātes, kas ir ieslēgušies mājās. Šodien bijām ar policiju, bet diemžēl viņi nenāk ārā no savas telpas un nav iespējams izņemt viņu.”

“Vecāki pie pilnas saprašanas runā caur logu, uz telefona zvanu nedaudz atbild. Kad grib, – noliek telefonu. Uz veselo saprātu neiedarbojas, ka bērniņu būtu vēlams ielikt šobrīd krīzes centrā un to jautājumu risināt. Ja viņiem neapmierina bāriņtiesas lēmums, viņi varētu bāriņtiesas lēmumu pārsūdzēt. Cik viņi stādījās priekšā, viņi ir runājuši ar tādu advokāti Rozenbergu Ausmu, kura mācījusi, ka nekādā gadījumā nevajag pildīt nekādus noteikumus, ne ar vienu runāt, ne ar vienu sadarboties,” min Stoķe.

Tāpat Stoķe skaidro, ka vecāki paši situāciju ir krasi pasliktinājuši un šobrīd jau ir nepieciešams iesaistīt policiju. Sākotnēji neviens nebija domājis bērnu no ģimenes izņemt uz visiem laikiem, bet skaidrot ģimenes apstākļus un mēģināt palīdzēt vecākiem.

Bāriņtiesas darbiniece, kura pagājušajā nedēļā devās uz vecāku kopīgo iedzeršanu, šobrīd atrodas šoka stāvoklī. Viņa saņēmusi draudus par fizisku izrēķināšanos un mājas nodedzināšanu. Situācijā, kurā cilvēki nodedzina policijas “busiņu”, draudi skan vairāk nekā tukši vārdi.

“Degpunktā” turpinās sekot šā stāsta norisei un informēt par jaunāko.

Plašāk pievienotajā video:

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Tēvs par bērnu līdz šim ļoti rūpējies un bāriņtiesā pagastā to ļoti labi zina, bet tagad vecāki ir tā satracināti ciņā par savu bērnu, izprovocēti uz agresiju, ka viņiem to bērnu tiešām atņems un vecākus pataisīs par vermākām, lai gan tēvs tāds nav. Varbūt pirms brēkt pa visu Latviju, iedziļināties lietas būtībā. Arī Ķuzim, nevis tikai virspusēji pieiet tam. Sanāca redzēt tēva zilumus pēc konflikta ar policiju. Rokas un kājas sasistas zilimelnas…. Un kurš te ir varmāka???

 2. Te jau pēc vajāšanas izskatās ! Tā bariņtiesas darbone ir padomājusi, kā tas bērns jūtas , kad viņu vairākas reizes IZŅEM vai NOŠĶIR ? Kā tādu priekšmetu mētā .Ar to bērnu k’ds psihologs arī strādā , jeb nottiek tikai izņemšana un nošķiršana ?
  Ja darbinieks nemāk civilizēti risināt situāciju , tad lai nestrādā šādu darbu vispār .

 3. Lai labak paskatas kas notiek pasa Jelgavas barinu tiesa,berni kas tiek atnemti tiek pardoti uz arzemem uz organiem. Bernus vini nonem atri,tikai ar to atpakal dabusu tik atri neiet!!!!! Nekad neticesu ka dzeraju gimenei ta rupetu vinu meitina,ka vini tik kritiskiem panemieniem cinitos pret barinu tiesas parstavjiem!!!! Ja jau ta gimene ir tik nelabveliga,tad jau viniem vajadzetu but vienalga kas notiek ar vinu bernu. Parbaudiet labak barinu tiesu,jo kaut kas tur nav tirs……

 4. Tuzis uzskata! Pie mums mentiem vienmēr būs taisnība! Diemžēl.

 5. Kāpēc ierēdņi uzskata, ka bērnam labāk ir bērnunamā? Bērns nav nekāda mēbele, ko var tā vienkārši izņemt! Bērna izņemšana no ģimenes un ievietošana bērnunamā viņam rada milzīgu psiholoģisko traumu, no kuras viņš visu turpmāko mūžu var tā arī neatkopties!

  Ja ģimenēm patiešām kāds gribētu palīdzēt, tad ģimeni kopā ar bērnu ievietotu tādā krīzes centrā, kur ar visu ģimeni strādātu psihologs!

 6. normali menti.bezvarigi ka kuceni!un kapec tad tadus telus vispar vajag?

 7. ugunsdzēšamais Atbildēt

  Polijas busiņa nebija ugunsdzēšamais aparāts , tapēc nedzēsa ? CSN noteikumi-jābūt,

 8. Izturību vecākiem! Atbildēt

  Tie, kas uzbrūk bērnu tiesībām un interesēm, tie esot viņu pašu vecāki. Vecāki padarīti par savu bērnu ienaidniekiem, bet ierēdņi par īstajiem bērnu aizstāvjiem, un tikai tie nosaka kas ir un kas nav “bērna labākajās interesēs“. Visa sistēma ir būvēta uz šī postulāta. Jūsu bērni nav jūsu bērni, tagad tie ir mūsu bērni.

  Ir grūti iedomāties lielāku ņirgāšanos par cilvēka pamattiesībām. Bērna nolaupīšana taču ir aiz slepkavības otrais lielākais noziegums pret personu.

 9. 1. uz brīdi likt vecākus mierā 2. inkognito piekomandēt neatkarīgu novērotāju

 10. Te jau sen būtu jāiesaistās valsts iestādēm – ļoti apšaubu bāriņtiesas godīgumu un kopetenci, jau desmitiem reižu tas ir izskanējis , ka bērnus atņem uz tenku pamata . Kāmēr nenonāks līdz līķiem tikmēr nevienu tas neinteresē ????

  • nu protams…. nonāks līdz līķiem un šis līķis var būt tā paša bērna – vecāku bezatbildības un nolaidības dēļ… Un tad jūs visi kliegsiet – kur skatījās atbildīgās instances! Par maz piemēru?

 11. Malaci vecaki,nepadodieties!

Draugiem Facebook Twitter Google+