×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2013
Drukāt

Gredzeni vistām

vista_rinki2

Vistu saimi ik gadu papildinām ar jaunām vistiņām. Vecās aug kopā ar jaunajām, derētu putnus jau laikus “sašķirot” pēc vecuma, uzliekot uz kājām gredzenus. Kur tos var nopirkt?
 V. Liepa Jēkabpils novadā

 

Mājputnu vecumu visvienkāršāk var noteikt pēc kāju izskata – cāļiem un jaunputniem raksturīgās dzeltenās kājas kļūst aizvien gaišākas, vecākiem putniem tās var būt pavisam baltas.

Dējējvistu ganāmpulkā nevajadzētu turēt vecākas par diviem gadiem – tad vista savu normu jau ir izdējusi. Tā turpinās dēt arī pēc divu gadu vecuma sasniegšanas, bet olu būs krietni mazāk. Protams, precīzāk mājputnus var atšķirt, ja tos iezīmē. Šim nolūkam ļoti labi der dažādu krāsu gredzeni.

Dažādu izmēru un krāsu gredzeni mājputnu iezīmēšanai nopērkami z/s “Gribēni” Madonas novada Kalsnavas pagastā. Iepakojumā ir 100 gabalu, cena – 15 lati.

Izturīgi plastmasas gredzeni vistu, tītaru, fazānu un citu mājputnu kājām nopērkami arī SIA “Pakavs” veikalos “Viss lauksaimniekam” (tāds ir arī Jēkabpilī, Ā. Elksnes ielā 2b). Tie ir piecās krāsās – sarkani, dzelteni, zaļi, zili, balti. Iepakojumā ir 100 gredzenu, tie maksā 18,30 latus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+