×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Grieķija lūgusi pagarināt ES aizdevuma programmas termiņu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Grieķija ceturtdien oficiāli lūdza Eiropas Savienībai (ES) pagarināt aizdevuma termiņu, kas dotu naudas grūtībās nonākušajai valstij laiku pieņemt lēmumu par jaunām reformām, kuras īstenojot, nebūtu jāievēro taupības pasākumi, paziņoja anonīms avots Grieķijas valdībā.

“Lūgums ir nosūtīts” ES, atklāja avots, un Grieķijas plašsaziņas līdzekļi ir norādījuši, ka Grieķija prasa sešu mēnešu palīdzības paketi.

Eiro zonas finanšu ministru grupas vadītājs Jerūns Deiselblūms ceturtdien ar ierakstu mikroemuāru vietnē “Twitter” apstiprināja, ka ir saņemts Grieķijas lūgums par sešiem mēnešiem pagarināt ES aizdevuma programmu.

“Saņēmu Grieķijas prasību par sešu mēnešu pagarinājumu,” rakstīja Nīderlandes finanšu ministrs, kurš neatklāja detalizētāku informāciju par lūgumu.

Eiro zonas finanšu ministru sanāksme, kurā tiks izskatīts Grieķijas lūgums, ir paredzēta piektdien Briselē pulksten 15 (16 pēc Latvijas laika), informēja EK pārstāve.

Anonīms avots Grieķijas valdībā vēlāk ceturtdien norādīja, ka Grieķijas puse lūgusi ES kreditoriem sešu mēnešu aizdevuma pagarinājumu, solot ievērot fiskālo līdzsvaru, bet noraida tālākus taupības pasākumus.

Valdība “nelūdz memoranda pagarināšanu”, paziņoja avots, atsaucoties uz reformu vienošanos starp Grieķiju un starptautiskajiem kreditoriem no ES, Eiropas Centrālās Bankas un Starptautiskā Valūtas fonda, kas nosaka Grieķijas saistības.

Oficiālajā iesniegumā Grieķija ES “sola fiskālu līdzsvaru.. un īstenos tūlītējas reformas pret izvairīšanos no nodokļiem un korupciju”, pavēstīja avots.

Radikāli kreisā valdība arī plāno arī rīkoties, lai novērstu “humāno krīzi” Grieķijā, piebilda amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

Tā norādīja, ka lūgums ir izstrādāts, lai Grieķija iegūtu laiku vienošanās ar kreditoriem panākšanai par jaunu četru gadu reformu plānu “bez šantāžas un laika trūkuma”.

Jaunajā reformu plānā Grieķija iekļaus noteikumu “par [valsts] parāda samazinājumu,” norādīja anonīmais avots.

Grieķija mēģina izvairīties no starptautiskā aizdevuma noteiktajiem ierobežojumiem, tomēr vairākas eiro zonas stingras fiskālās disciplīnas atbalstītājas, tostarp Vācija, visticamāk, pret to iebildīs.

“Mūsu ierosinājums būs uzrakstīts tādā veidā, ka tas ietvers gan Grieķijas puses, gan eiro grupas vadītāja prasības,” trešdienas vakarā paziņoja Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis.

Eiropa un Grieķija cenšas panākt vienošanos, lai izvairītos no apstākļiem, kas izraisītu Grieķijas izstāju no eiro zonas, pēc tam, kad sarunas Briselē pirmdien beidzās, abām pusēm neatkāpjoties no savam pozīcijām.

ES posms bloka un Starptautiskā Valūtas fonda aizdevuma programmā beigsies 28.februārī, un Grieķijai ir jāatrod 11,9 miljardi eiro obligāciju atmaksai līdz augustam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. maz ticams, ka vinji atdos paraadu…

Draugiem Facebook Twitter Google+