×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. jūnijs, 2014
Drukāt

Gulbenē nedēļas nogalē – vārddevības svētki tvaika lokomotīvei

Foto: gulbene.lvFoto: gulbene.lv

Piektdien, 13. jūnijā plkst.14 pie Gulbenes dzelzceļa depo notiks vārda došanas svētki tvaika lokomotīvei “Gr-319” vārda došanas svētkus, liecina informācija portālā gulbene.lv.

Vārds lokomotīvei jau izraudzīts – “Ferdinands” – par godu vācu grāfam un inženierim Ferdinandam fon Cepelīnam, kurš esot bijis vienmēr gaidīts viesis sievas brāļa Vecgulbenes muižā. Runā, ka viņa ražotais dirižablis lidojis arī virs Vecgulbenes muižas teritorijas.

1951. gadā Vācijā ražotā šaursliežu tvaika lokomotīve “Ferdinands” uz Gulbeni atceļoja 2007. gadā no Lavasāres dzelzceļa muzeja Igaunijā, bet tās restaurācija uzsākta 2008. gadā.

“Restaurācijas darbi tika uzsākti pirms sešiem gadiem. Tos veic SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis” darbinieki. Pašreizējā sadarbības līguma nosacījumi paredz, ka “Ferdinands” pie mums būs līdz 2018. gadam, kad to nodosim atpakaļ Lavasāres muzejam, bet atpakaļ saņemsim tvaika lokomotīvi “Kč-4-332” jeb “Marisu”, kuru restaurējām 2005.gadā,” informē SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis” vadītājs Aldis Kreislers.

Mazbānīša entuziasts un nodibinājuma “Latvijas Industriālā mantojuma fonds” valdes priekšsēdētājs Andris Biedriņš stāsta, ka vārds “Ferdinandam” tika izraudzīts jau sen.

“Iepriekšējai tvaika lokomotīvei “Marisa”, kura bija mazāka, zaļa, piešķīrām Vecgulbenes muižas barona fon Volfa sievas vārdu. Taču “Ferdinands” ir lielāks, melns un masīvs. Tam noteikti vajadzēja dot nopietna vīrieša vārdu. Tā kā bijām aizsākuši Vecgulbenes muižas tēmu, tad nolēmām, ka šo lokomotīvi godāsim grāfa Ferdinanda Cepelīna vārdā,” stāsta A.Biedriņš.

Tvaika lokomotīves inaugurācijas svētkus apmeklēs arī vairāki ārzemju viesi no Lielbritānijas, Nīderlandes, Igaunijas un Lietuvas, kuri 14. jūnijā piedalīsies starptautiskā konferencē “Tūrisms un kultūrvēsturiskie dzelzceļi” par pieredzi kultūrvēsturisko dzelzceļu izmantošanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+