EPA

Gulbis Bāzelē pirmajā kārtā zaudē Isneram 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Bāzeles “ATP World Tour 500” sērijas pirmās kārtas mačā otrdien ar rezultātu 3-6, 4-6 piekāpās augumā raženajam amerikānim Džonam Isneram.
Šī abiem tenisistiem bija otrā spēle sešu dienu laikā, tomēr šoreiz latvietim neizdevās gūt panākumu.
Maču Isners uzsāka ļoti pārliecinoši. Pirmajā geimā pie savas serves uzvarēja “sausā”, bet otrajā pēc saspringtas cīņas ieguva divas breikbumbas, otro no tām arī izmantojot. Arī trešajā geimā Isners nezaudēja nevienā izspēlē, kas jau deva vadību ar 3-0. Kaut turpinājumā Gulbis iespēlējās, joprojām pārliecinošāk darbojās amerikānis, noturot pirmajā setā breika pārsvaru un uzvaru. Kopā pie savas serves Isners zaudēja tikai trijās izspēlēs.
Otrajā setā cīņa ritēja līdzīgāk un likās, ka tās uzvarētājs varētu tikt noskaidrots vien taibreikā, jo samērā droši darbojās servētāji, tomēr devīto geimu Gulbis aizvadīja nepārliecinoši, zaudējot savu servi, bet brīdi vēlāk Isners ar ļoti pārliecinošu servēšanu noslēdza maču, kas ilga vien nedaudz vairāk par stundu.
Gulbis turnīru noslēdza bez ATP ranga punktu saņemšanas.
Iepriekšējo reizi abi tenisisti savā starpā tikās vēl tikai pagājušās nedēļas trešdienā, kad Vīnes “ATP World Tour 500” sērijas turnīra otrajā kārtā Gulbis bija pārāks ar 6-4, 4-6, 6-4, izcīnot savu lielāko uzvaru šosezon. Pēc šī zaudējuma Isners praktiski zaudēja izredzes sasniegt Londonā gaidāmo sezonas noslēguma turnīru.
Gulbis Vīnes turnīrā aizkļuva līdz pusfinālam, kurā sestdien ar 3-6, 6-7 (4:7) piekāpās amerikāņu tenisistam Stīvam Džonsonam.
Šonedēļ Gulbis ATP rangā pakāpies par 35 pozīcijām un tagad ieņem 82.vietu. Iepriekšējā nedēļā Latvijas tenisists bija atrodams vien 117.pozīcijā, vietu labāko simtniekā zaudējot pirmoreiz kopš 2013.gada februāra. Tikmēr Isners pasaules rangā ieņem 14.vietu, bet iepriekšējā nedēļā bija par vienu vietu augstāk.
Gulbis ar Isneru iepriekš bija ticies piecas reizes. Latvietis uzvarēja pirmajos divos mačos, gūstot panākumus uz zāles (2008.gada Vimbldonā) un māla (2013.gadā Montekarlo) segumiem, bet Isners nākamajos divos mačos bijis pārāks uz cietā seguma kortiem, kur risinās arī Bāzeles turnīrs. Zīmīgi, ka abos Isnera uzvarētajos mačos visi seti noslēgušies ar taibreikiem – 2013.gada oktobrī Valensijas “ATP World Tour 500” sērijas turnīra pirmajā kārtā Gulbis zaudēja ar 6-7 (4:7), 6-7 (2:7), bet pērnā gada Indianvelsas “Masters 1000” turnīra ceturtdaļfinālā latvietis piekāpās ar 6-7 (4:7), 6-7 (3:7).
Savukārt vadību savstarpējo spēļu sērijā Gulbis atguva iepriekšējā nedēļā, kas tagad atkal zaudēta.