×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
28. decembris, 2015
Drukāt

Handbola izlases sniegums iepriecina treneri Vikštrēmu

LETALETA

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība Rīgas Domes kausa izcīņas turnīrā izcīnīja vienu uzvaru, ar 29:24 pārspējot Ēģiptes izlasi. Turnīra pēdējā spēlē mūsu izlase ar 19:30 zaudēja turnīora uzvarētājai Krievijai.
Latvijas vīriešu handbola izlase Rīgas Domes kausa izcīņas turpinājumā ar lielisku komandas garu un vārtsarga Viktora Turkupola četriem atvairītiem septiņu metru soda metieniem ar 29:24 salauza Ēģiptes izlases pretestību. Turnīra pēdējā spēlē pret pirmo vietu ieguvušo Krieviju iegāza kļūdas, sāka trūkt spēka rezerves. Lai gan brīžam vārtos glāba Edgars Kukša, jāatzīst, Krievijas izlase Rīgā bija galvastiesu pārāka par konkurentiem.
“Esmu ļoti gandarīts par to spēli, kādu Latvijas izlase rādīja laukumā. Vislielākie komplimenti spēlētājiem par attieksmi, par vēlēšanos uzvarēt katru epizodi un katru spēli. Šī bija tā reize, kad man kā trenerim rezultāts nebija pats svarīgākais. Tomēr ir viena lieta, no kuras nekādi netiekam vaļā. Atkal bija par daudz bērnišķīgu kļūdu. Piemēram, vairākumā iedodam piespēli pretiniekam rokās. Tādas klases komandas soda momentā. Mums šis turnīrs bija ļoti noderīgs. Liels paldies Latvijas handbola federācija un konkrēti Anrijam Brencānam, ka uz Rīgu tika atvestas trīs augstas klases komandas, kas šogad spēlēja pasaules čempionātā,” Rīgas domes kausa izcīņu rezumēja Latvijas valstsvienības galvenais treneris Uģis Vikštrēms.
– Kura spēle Latvijas izlasei izdevās vislabāk?
– Pirmais puslaiks pret Baltkrieviju un 40 minūtes pret Ēģipti. Par zaudējumu Krievijai paliek mieles jau pieminēto kļūdu dēļ. Šī ir reize, kad krievi mūs varēja aizsūtīt uz ģērbtuvēm arī ar 20 vārtu pārsvaru. No otras puses, tieši pret Krieviju lielāko spēles laiku devu tiem, kas iepriekš spēlēja mazāk. Tas nav viegli – sēdēt soliņa un tad uzreiz sevi apliecināt pret tāda līmeņa komandu.Toties es ieguvu informāciju, kuriem spēlētājiem var vairāk uzticēties brīžos, kad nevar spēlēt kāds no līderiem.
– Vai šīs spēles atnesa arī kādus jaunus pārsteigumus?
– Nebiju gaidījis,ka līmeņa ziņā būsim tik tuvu komandām, kas spēlēja pasaules čempionātā. Sapriecāties nevajag, jo pārbaudes turnīra spēles atšķiras no oficiālām, piemēram, pasaules čempionāta kvalifikācijas. Tomēr tas bija patīkami. Tāpat fakts, ka neviens nenobijās no pretiniekiem. Man pašam ir iekšēja sajūta, ka šo komandu arvien vairāk uztveru kā savu ģimeni. Ar katru kopā sanākšanas reizi es to iemīlu arvien vairāk.
– Cik daudz Rīgas spēlēs paturēji prātā janvāra izšķirošās cīņas pasaules čempionāta kvalifikācijā?
– To, ko spēlējām šeit, spēlēsim arī janvārī. Komandu papildinās Aivis Jurdžs. Mums ir intiliģentas komanda, spēlētāji savā starpā labi komunicē un saprot, ko gribam spēlēt. Šodien vairs nav pagājušā gadsimta septiņdesmitie gadi, kad katrai komandai bija padsmit sadarbības. Tagad pietiek arī ar piecām, daudz vairāk izšķir spēlētāju individuālā meistarība. Pie komandas sapratnes slīpēšanas strādāsim visvairāk.
Latvijas vīriiešu handbola izlase atkal kopā sanāks 5. janvārī, lai nākamajā dienā dotos uz pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēli Kiprā. Pēc tam salinieki brauks uz atbildes spēli 10. janvārī Valmierā. Izšķirošās cīņas par uzvaru kvalifikācijkas grupā būs 13. janvārī Salonikos pret Grieķiju un 17.janvārī Valmierā prert Ukrainu. Latviojas izlase ir savas kvalifikācijas grupas līdere un pašlaik arī favorīte, lai iekļūtu kvalifikācijas turnīra play-off kārtā.

RĪGAS DOMES KAUSA IZCĪŅA
Latvija – Ēģipte 29:24
(11:10). Krištopāns 7, Trifanovs 6, Veršakovs 5, Pavlovičs 3, Dude 3, Kurmēns 3, Kiršteins 1, Kreicbergs 1.
Latvija – Krievija 19:30 (11:15). Kurmēns 5, Trifanovs 3, Kiršteins 2, Dude 2, Kreicbergs 2, Veršakovs 1, Lielais 1, Borisenko 1, Laganovskis 1, Pavlovičs 1/1.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+