×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
7. augusts, 2016
Drukāt

Franks Gordons: Abi brutālie “mačo” – Putins un Tramps – labi saprastos (9)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Arhīvs.

“Ienaida negaisi pāri mums brāžas” – šie vārdi no vecās strādnieku dziesmas nāk prātā mūsdienās, kad visapkārt plosās naids: akls vai veikli uzkurināts, pirmatnēju instinktu radīts vai izmantots velnišķīgām utopijām.

Sāksim ar nepatiku, kas pāraug naidā. Kā mēs tūlīt redzēsim, Republikāņu partijas kandidātam Amerikas Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanās Donaldam Trampam un Krievijas Federācijas valsts vadītājam Vladimiram Putinam ir daudz kā kopīga, tostarp klaji pausta nepatika pret seksuālajām minoritātēm. Abus šos vīrus vieno ārkārtīga nepatika pret ASV Demokrātiskās partijas kandidāti prezidenta amatam Hilariju Klintoni, un šī nepatika, kas jau pāraugusi naidā, “saskarē ar esošām dotībām” izpaudusies abu Krievijas izlūkdienestu – civilā FSB un militārā GRU – veiklo aģentu līdzdalības Klintones e-pasta uzlaušanā, “atklājot atklātībai” Demokrātiskās partijas iekšējās ne visai pievilcīgās intrigas. “Putina ļaudis” līdz ar to snieguši lielisku pakalpojumu Trampam, kurš lūko, nomelnojot Klintoni, mazināt viņas izredzes Amerikai (un pasaulei, var teikt) liktenīgajās 8. novembra vēlēšanās.

Publicēts ļoti pamācošs amerikāņu (un reize globālas) ziņu aģentūras AP Maskavas korespondentes Natālijas Vasiļjevas apskats: “No NATO līdz “Brexit”, Tramps nostājas Putina pusē”. Viņus vieno, rainiski runājot, naids un mīla.

Atbildot uz jautājumu, vai viņš, kļūstot par ASV prezidentu, atzītu 2014. gadā anektēto Krimu par Krievijai piederošu teritoriju, Tramps teicis: “Mēs paskatīsimies šai ziņā. Jā, paskatīsimies.” Bet tas taču ir klajā pretrunā ar pašreizējo konsekvento ASV politiku šajā jautājumā! Tas ir solis pretim Putinam!

Krievu žurnālists Mihails Zigars liek saprast, ka viņš nespēj pat iedomāties Putinu tērzējot ar Hilariju Klintoni kādā traktierī, dzerot alu, šņabi vai viskiju, bet šāda ainiņa divatā ar Trampu ir pat ļoti iespējama. Zemteksts te ir skaidrāks par skaidru: abi brutālie “mačo” sapratīsies.

Jau daudz rakstīts un spriests par to, ka Tramps it nemaz negrasās galvot, ka ASV, būdama NATO militārais mugurkauls, tūdaļ, pildot NATO statūtu piektā panta saistības, dosies palīgā Baltijas valstīm, atvairot varbūtēju Krievijas agresiju. Intervijā “New York Times” korespondentam Tramps teica, ka viņš tādā gadījumā vispirms paskatīsies, vai Baltijas valstis “pildījušas savas saistības, kas dotas mums”.

Ja runā par “Brexit”, Putins ir priecīgs par britu aiziešanu no ES, jo viņam tīk viss, kas vājina Eiropas Savienību. Arī Donaldam Trampam “Brexit” ir pa prātam: “Briti paņēmuši atpakaļ savu zemi. Tā ir laba lieta.”

“Putinam ir daudz lielākas līdera spējas nekā prezidentam Obamam,” iepriekš atzinīgi teicis Tramps. Naida diapazons Trampam ir daudz plašāks nekā Putinam. Cenšoties iegūt tā sauktās vienstāva Amerikas balto bodnieku, automehāniķu, fermeru un mājsaimnieču (vienkāršojot, protams) balsis, izdabā šo diemžēl ļautiņu bieži diezgan primitīvajam naidam pret afroamerikāņiem, nebūt negrasoties kategoriski nosodīt neskaitāmos gadījumus, kad baltais policists nošauj melnādaino “pie pirmās aizdomīgās kustības”. Tad nav brīnums, ka parādās “atriebēji” no grupējuma “Black Lives Matter” rindām, kuri nošauj baltos kārtībniekus.

Maza atkāpe: mani allaž valdzinājusi Kondolīza Raisa, kura Džordža Buša juniora pirmās prezidentūras laikā bija ASV valsts sekretāre jeb ārlietu ministre. Būdama afroamerikāniete, viņa lieliski orientējās pasaules politikā un, būdama izglītota “sovjetoloģe”, runā krieviski ne sliktāk par Vācijas kancleri Angelu Merkeli, taču atšķirībā no viņas stingri nostājas pret impērisko putinismu. Ja es būtu Amerikas pavalstnieks un ja no Republikāņu partijas izraudzītā Hilarijas Klintones sāncense būtu Kondolīza Raisa, es “ar abām rokām” balsotu par šo inteliģento un kompetento dāmu šī vārda vislabākajā nozīmē. Taču, zinot ASV republikāņu elektorāta aizspriedumaino noskaņojumu, tam nebūs būt nekad…

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Smiekligs tas Go.dons, pats nejēdz ko raksta

  2. Viena pasaule prasa pierādījumus ar parakstiem , bet otra ( zeku ) tāpat uzzina – kas, ko, kad un spriedums parasti ir taisnīgs, lai cik dīvaini tas neliktos…

  3. Kaut kā izbrīnī Franka Gordona noticējums Hilārijai, ka viņas epastus esot uzlauzis Pūķins. Kas uzlauza, vēl nav pierādīts, bet, kas ir zināms, ir tas, ka uzlauztajos ASV ārlietu ministres epastos ir atklājusies “nevīžīga izturēšanās pret VALSTS NOSLĒPUMIEM!” Neērti lasīt un grūti noticēt, ka izraēlietis Franks Gordons ir tik ļoti pārņemts ne tikai ar Hilāriju, bet arī ar Kondolīzu. Palasiet, Frank, Tonija Blēra un viņa sievas memuārus. Kondolīza ASV republikāņiem bija “divi putniņi ar vienu šāvienu” – sieviete un melnā; tikai eksperimentēt ar politkorektumu droši vien vajadzēja kādā mazāk nozīmīgā amatā, jo Kondolīza jau nu bija pilnīga nulle – īpaši, ja salīdzina ar Henriju Kisindžeru un Džeimsu Beikeru.

  4. ir ārkārtīgi naudīgas augsto tehnoloģiju firmas,kas ražo arī ieročus.Ja kāds mēģinās izvest ASV no pretstāves ar Krieviju un Ķīnu vienlaikus,to ”neitralizēs”,jo runa ir par ārkārtīgi lielu naudu.Trampa pārstāvētais nekustamo īpašumu bizness pret to ir sīkums.Cerēsim,ka Tramps vienkārši grib,lai viņam labi samaksā.Vienkāršāk gan būtu nedot naudu viņa vēlēšanu kampaņai.

  5. В какой разведке служит это старый еврейский дедушка? Откуда у него доказательства, что это именно ФСБ и ГРУ взломали почту Клинтон?! А если она пользоваться не умеет, к примеру, то что тогда? Ребятки из Вики Ликс сейчас работают за денежки, кто заплатит больше – тому и выгода.

  6. Cerēsim, ka Pu novāks ātrāk nekā Tramps izpeldēs.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+