×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. novembris, 2013
Drukāt

IKVD nesoda skolas, kas pēc “9.maija” fiktīvā zvana noņēma plakātus par okupāciju (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) pieņēmis lēmumu nesodīt Rīgas Krievu vidusskolas un Rīgas 21.vidusskolas vadību saistībā Latvijas Televīzijas raidījumā “Aizliegtais paņēmiens” veikto eksperimentu, kad skolu direktores, paklausot organizācijas “9.maijs” fiktīvajam pārstāvim noņēma valsts svētkiem veltītus plakātus, kuros, tostarp, bija pieminēta okupācija, pastāstīja IKVD vadītāja Inita Juhņēviča.

Viņa norādīja, ka pēc pārbaudes veikšanas administratīvā lieta netika ierosināta, jo netika konstatēts pārkāpuma sastāvs.

Vienlaikus dienests rosina Rīgas domi nodrošināt Izglītības likumā noteikto pedagoga pienākumu pildīšanu Rīgas 21.vidusskolas un Rīgas Krievu vidusskolas direktoru darbībā.

Abas izglītības iestādes skaidro, ka mācību process tajās tiek īstenots atbilstoši valsts izglītības standartos noteiktajam, taču dienesta ieskatā šajās izglītības iestādēs ir nepieciešami uzlabojumi patriotiskās un valstiskās audzināšanas darba īstenošanā.

IKVD paskaidroja, ka, ņemot vērā valsts izglītības standartos noteikto prasību īstenošanas obligātumu kopsakarā ar apstākli, ka izglītības process ietver arī audzināšanas darbu, secināms, ka izglītojošais un audzināšanas darbs izglītības iestādē notiek arī ārpus mācību priekšmetu stundām un klasēm.

Tādējādi izglītības iestādes direktoram, pieņemot lēmumu par informācijas izvietošanu izglītības iestādes telpās, ir jāizvērtē tās atbilstība valsts izglītības standartiem, kā arī īstenotajai izglītības programmai, izglītības iestādes darbības mērķim un uzdevumiem.

Dienests atgādina, ka Latvijas okupācijas fakts ir minēts gan valsts pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības standartā, gan apstiprinātajos mācību līdzekļos, tādējādi izglītības iestāžu direktoru rīcībai, noņemot plakātu vai rediģējot to, nebija pamata.

Līdz ar to secināms, ka Rīgas 21.vidusskolas un Rīgas Krievu vidusskolas direktoru rīcībā nav ievērots Izglītības likumā noteiktais pedagoga vispārīgais pienākums izglītošanas procesā veidot izglītojamā attieksmi pret sevi, citiem, darbu, dabu, kultūru, sabiedrību un valsti, audzināt krietnus, godprātīgus, atbildīgus cilvēkus – Latvijas patriotus.

Dienests norāda – abas izglītības iestādes ir pastarpinātas pārvaldes iestādes un to vadītāji – valsts amatpersonas, tādēļ tām ir ne tikai jāpilda normatīvajos aktos noteiktie uzdevumi, bet arī rīcībai, tostarp nestandarta situācijās, ir jābūt valsts amatpersonas cienīgai un ētiskai, stiprinot uzticību valsts pārvaldei.

Kvalitātes dienests ierosinājis Rīgas domei, kā šo izglītības iestāžu dibinātājam, nodrošināt Izglītības likumā noteikto pedagoga pienākumu īstenošanu izglītības iestādēs, kā arī veikt metodiskā atbalsta pasākumus skolvadībā un audzināšanas darbā.

Iepriekš ziņots – lai arī visās mazākumtautību jeb tā sauktajās krievu skolās šajā nedēļā norisinās dažādi 18.novembra svētkiem veltīti pasākumi, tas vēl nenozīmē, ka skolu vadība ir lojāla Latvijai un tās vēsturei, tā pēc veiktā eksperimenta secinājis LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.

Jau ziņots, ka, žurnālists uzdodoties par Aizsardzības ministrijas pārstāvi, lūdzis iespēju atsevišķās krievu skolās izvietot patriotiskas rakstura plakātus, kuros tostarp arī minēts, ka 1940.gadā PSRS okupēja Latviju. Pēc tam, zvanījis fiktīvs pārstāvis no nevalstiskas organizācijas “9.maijs” un lūdzis šos plakātus noņemt. Divas no trim šajā eksperimentā iesaistītām skolām – Rīgas krievu vidussskola un Rīgas 21.vidusskola – pēc šī aicinājuma plakātus arī noņēmušas vai izgriezušas no plakāta daļu par okupāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Tāpēc, ka nesoda, Atbildēt

  ir joprojām šī situācija, ka aug vesela Latvijai naidīga paaudze, kas PRINCIPĀ nerunā latviski, kas atklāti demonstrē savu naidīgo pozīciju, vienlaikus baudot VISUS šīs valsts labumus! Krievu skolām te NAV VIETAS VISPĀR!

 2. Vai kāds domāja ,ka sodīs????Ha-ha-ha.

 3. To reiz, kad notika izsūtīšanas un represijas visa valsts laimīgi dziedāja “legko na serdce ot pesni vesjoloi…”

 4. Sirsnīgi apsveicu LA un tās (joprojām okupēto uz visu galvu) lasītāju savā mīļotā tematikā!!!!

 5. Kāpēc tiek dzēsti komentāri? Kāpēc jādzēš, ka tā ir okupantu un kolonistu visatļautība? Tā ir visatļautība – viņi drīkst noliegt okupāciju, viņi drīkst gānīt latviešu tautu un valodu, viņi drīkst 9.maijā priecāties par okupāciju u.t.t. Un neviens nav vainīgs un atbildīgs.

 6. Ja atceraties, tūlīņ pēc materiala punlicēšanas savā komentārā rakstīju, ka vārna vārnai acīs neknābs. Nav jau jābūt ar sprīdi platu pieri lai saprastu to krievu mafijas sadarbību ar latviešu pakalpiņiem. Nevis kur tu ej Latvija, bet kur tevi vedam. Tie daži burkšķīši kas te grib ko pateikt jau neko nenozīmē. Tie pārējie makten ieskrējušies uz austrumiem.

 7. Šī 25 gadus ilgā Atbildēt

  tolerance ir novedusi pie lielākiem un mazākiem valsts gāšanas eksperimentiem! Kurā vēl valstī TIK liberāli attiecas pret vasts noliedzējiem, slepenas aizliegtas informācijas mācīšanu jaunatnei skolās? Citās valstīs sākumā tiek zaudēts darbs, bet pēc tam tiesa lemj pārkāpuma smagumu. Pie mums – nekā! Kāpēc? Pastaigājiet VAIRĀK pa šīm krievu skolām, tad uzzināsiet ne to vien…

 8. Protams, gan Izglītības ministrijas (Vj. Dombrovskis), gan IKVD (I. Juhņēviča) viedoklis ir skaidrs: valsts okupācijas fakta noliegšana (atbilsotoša teikuma izņemšana no plakāta) no izglītības iestāžu vadītāju puses ir slavējama rīcība, līdz ar to ir pašsaprotami, ka “netika konstatēts pārkāpuma sastāvs”.
  Quo vadis, Latvija?

Draugiem Facebook Twitter Google+