Uncategorized

Indijā atklāj Baltijas kultūras un studiju centru 16

Ekrānšāviņš no centra atklāšanas video

Indijā atklāts Baltijas kultūras un studiju centrs, informē Latvijas vēstniecība Indijā.

Dev Sanskriti universitātē Haridvārā atklātajā centrā tiks mācītas latviešu, lietuviešu un igauņu valodas, kā arī veikti pētījumi baltu kultūras un tradīciju jomā. Centra atklāšanā piedalījās Utarkhandas štata gubernators Krišna Kants Pols (Dr. Krishna Kant Paul), Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vēstnieki, kā arī Latvijas Universitātes prorektore Ina Druviete.

Latvijas vēstnieks Aivars Groza centra atklāšanas ceremonijā atzīmēja Baltijas reģiona vēsturiskās saites ar Indiju, kā arī sasaisti starp Indijas nevardarbīgās pretošanās kustību un Baltijas ceļu.

2016.gads ir īpašs Baltijas valstu sadarbībā, jo aprit 25.gadadiena kopš Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas starptautiskās atzīšanas 1991.gada augustā, kā arī 25 gadi kopš Latvijas un Indijas diplomātisko attiecību nodibināšanas.

Vēstnieks pauda gandarījumu, ka šogad Latvijā studēs jau apmēram 1000 studentu no Indijas, kas liecina par intereses pieaugumu par mūsu valsti. Tāpat vēstnieks izteica pārliecību, ka centrs kļūs par svarīgu impulsu Baltijas valstu un Indijas sadarbības veicināšanā.

Pirms vairākiem gadiem Latvijas Universitātē tika atvērts Indijas kultūras un studiju centrs, kuru izveidoja Latvijas Universitātes profesore Sigma Ankrava.

Universitātes teritorijā Baltijas kultūras un studiju centram ir atsevišķā ēka, kurā atrodas tā galvenais birojs, trīs auditorijas un bibliotēka. Centrā darbosies arī Latvijas Universitātes profesore Sigma Ankrava.

LA.lv