×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
6. februāris, 2013
Drukāt

Islāma kritizētājs Dānijā izglābjas atentāta mēģinājumā

Foto - AFPFoto - AFP

Ievērojams Dānijas vēsturnieks Larss Hedegors (attēlā), kura vadīta biedrība kritizē islāmu par runas brīvības apdraudēšanu, izglābās pret viņu vērstā atentāta mēģinājumā Kopenhāgenā, paziņoja policija.

70 gadus vecais Hedegors atvēra savas mājas parādes durvis vīrietim, kurš izlikās par pastnieku un bija uzvilcis jaku ar Dānijas pasta piegādes dienesta logo. Šis vīrietis izšāva, tēmējot uz Hedegora galvu, bet netrāpīja. Starp uzbrucēju un Hedegoru izcēlās kautiņš, kurā Hedegors iesita uzbrucējam pa galvu, un uzbrucējs aizbēga no notikuma vietas.

Policija paziņoja, ka uzbrucēja ierocis iestrēga, kad viņš mēģināja raidīt vēl divus šāvienus. Uzbrucējs bijis apmēram 1,80 metrus garš vīrietis aptuveni 25 gadu vecumā. Hedegors vada Dānijas Brīvās preses biedrību, kura apgalvo, ka runas brīvību apdraud “galvenokārt reliģiskas un ideoloģiskas intereses un starptautiska spiediena grupas”. Brīvās preses biedrības Zviedrijas atzara vadītāja Ingrida Karlkvista, kas runājusi ar Hedegoru pēc šī uzbrukuma, pastāstīja, ka viņš raksturojis uzbrucēju kā “arābu izskata” vīrieti. “Tas ir brīnums, ka viņš ir dzīvs,” sacīja Karlkvista.  Viņa pauda uzskatu, ka uzbrukums ir saistīts ar biedrības darbību. “Mēs uzskatām islāmu par totalitāru ideoloģiju, kas apdraud mūsu dzīvesveidu,” sacīja Karlkvista un piebilda, ka Brīvās preses biedrība “netiks apklusināta”.

Brīvās preses biedrība arī bija aizstāvējusi skandalozo islāma pravieša Muhameda karikatūru autorus. Šīs karikatūras, kas pirmoreiz tika publicētas 2005. gadā Dānijas laikrakstā, izraisīja vardarbīgus protestus musulmaņu pasaulē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+