Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Māris, Mārica, Maigurs
Piektdiena, 22. septembris, 2017
17. janvāris, 2014
Drukāt

Itālijā atrasti dinozaura pēdas nospiedumi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Oktobrī Itālijas dienvidos tika atrasti dinozaura pēdas nospiedumi, ar ko vietējās amatpersonas cer piesaistīt tūristus.

Paleontologs Marko Petrucelli pagājušā gada oktobrī dabas parkā Bari uzgāja aptuveni 10 000 pēdu nospiedumu, ziņo vietne “Bari Today”.

3500 kvadrātmetru platībā savas pēdas bija atstājuši dažādu sugu dinozauri.

Petrucelli atklājumi pārbaudīti. Pēc tam tiks noteikta teritorijas vēsturiskā vērtība, cerot to padarīt par populāru tūristu atrakciju – “brīvdabas muzeju”.

Zemes gabala īpašnieks ir uzņēmējs Dante Macitelli, kurš plāno dabas parka teritorijā uzcelt amfiteātri. Viņš uzskata, ka šīs abas lietas “ir savienojamas un kopā veidos lielisku kultūras objektu”.

Šajā Itālijas reģionā atrastas vairākas dinozauru atstātas liecības. Tie mitinājās Itālijas teritorijā Juras un Krīta laikmetā pirms simtiem miljoniem gadu.

Bari jau atvērts izglītojošs brīvdabas muzejs “Il Parco dei Dinosauri”, kurā apskatāmi pilna izmēra dinozauru atveidi, kas balstīti uz turpat atrastajām fosilijām.

Pievienot komentāru

Padomi ceļotājiem uz Āziju; mācies kaulēties, bet nebaro pērtiķus!Pēdējos gados arvien vairāk ceļotāju vēlas doties iepazīt Taizemi, Vjetnamu, Šrilanku, Indiju, kā arī citas Āzijas reģiona valstis. Kad Latvijā jau valda rudens vai ziema, šīs valstis lutina ar lieliskiem, saulainiem un īsteni vasarīgiem laika apstākļiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+