Mobilā versija
+0.6°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
1. oktobris, 2014
Drukāt

Ivars Heinrihsons ielūkojas baleta pasaulē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 3. oktobrī, plkst. 17 Liepājas muzejā III Starptautiskā Bērnu Baleta festivāla, kas veltīts baletmeistara Leona Brunava (1930-2009) piemiņai, ietvaros atklās mākslinieka Ivara Heinrihsona personālizstādi “Balets Liepājā. Glezniecība”, portālam LA.lv pastāstīja Liepājas muzeja muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Mākslinieks Ivars Heinrihsons saka: “Klasiskais balets ar savām “pačkām”, fiksētām pozām un normētiem žestiem rada īpašu nereālu sajūtu gaisotni, ko izjūt ikviens, kas bijis ar to saskarē. Kaut kad jaunībā gūtais Gulbju ezera baudījums uz mani atstājis neizdzēšamu iespaidu. Klasicisma “normatīvā” stila un motīvu skaidrība, tiekšanās pēc estētiskas pilnības stāv pāri materiālām problēmām, kas piesārņo mūsu prātus šodien, iedvesmojot mūs nezināmai, ideālai nākotnei.”

Ivars Heinrihsons dzimis 1945. gadā. Mācījies J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā (1957-1964), studijas turpinājis Latvijas Mākslas akadēmijā pie profesora E. Kalniņa (1967-1973). Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Izstādēs piedalās kopš 1973. gada gan Latvijā, gan ārzemēs – ASV, Vācijā, Spānijā, Kanādā, Šveicē, Krievijā u.c. Viņa darbi atrodami muzeju kolekcijās un privātkolekcijās visā pasaulē. Ivars Heinrihsons ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors.

Pievienot komentāru

Diskusiju mutuļos dzims jaunas dejasSakarsušajā gaisotnē ap Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētku Deju lieluzveduma repertuāru un dejotāju ietērpu būtiski ir emociju un pretrunīgās argumentācijas jūrā nepazaudēt deju kuģa stūri – skaidru skatu uz nozares šodienu un perspektīvu.
Draugiem Facebook Twitter Google+