Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Modris, Matīss, Mariss
Ceturtdiena, 21. septembris, 2017
1. oktobris, 2014
Drukāt

Ivars Heinrihsons ielūkojas baleta pasaulē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 3. oktobrī, plkst. 17 Liepājas muzejā III Starptautiskā Bērnu Baleta festivāla, kas veltīts baletmeistara Leona Brunava (1930-2009) piemiņai, ietvaros atklās mākslinieka Ivara Heinrihsona personālizstādi “Balets Liepājā. Glezniecība”, portālam LA.lv pastāstīja Liepājas muzeja muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Mākslinieks Ivars Heinrihsons saka: “Klasiskais balets ar savām “pačkām”, fiksētām pozām un normētiem žestiem rada īpašu nereālu sajūtu gaisotni, ko izjūt ikviens, kas bijis ar to saskarē. Kaut kad jaunībā gūtais Gulbju ezera baudījums uz mani atstājis neizdzēšamu iespaidu. Klasicisma “normatīvā” stila un motīvu skaidrība, tiekšanās pēc estētiskas pilnības stāv pāri materiālām problēmām, kas piesārņo mūsu prātus šodien, iedvesmojot mūs nezināmai, ideālai nākotnei.”

Ivars Heinrihsons dzimis 1945. gadā. Mācījies J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā (1957-1964), studijas turpinājis Latvijas Mākslas akadēmijā pie profesora E. Kalniņa (1967-1973). Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Izstādēs piedalās kopš 1973. gada gan Latvijā, gan ārzemēs – ASV, Vācijā, Spānijā, Kanādā, Šveicē, Krievijā u.c. Viņa darbi atrodami muzeju kolekcijās un privātkolekcijās visā pasaulē. Ivars Heinrihsons ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors.

Pievienot komentāru

Turaidas Roze - bez asinīm afišā28. septembrī notiks Latvijas Nacionālās operas jaunās sezonas pirmā pirmizrāde. Zigmara Liepiņa "Turaidas Roze" ir muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm".
Likteņupe pirms un pēc Pļaviņu HES būves Vēstures muzejāNo ceturtdienas, 21. septembra Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) varēs aplūkot jaunu izstādi "Daugavai būt", kuras pamatā ir notikumi, kas Latvijas sociālajā atmiņā saistās ar Daugavas vārdu un ievadīja Trešo atmodu.
Draugiem Facebook Twitter Google+