Mobilā versija
+16.8°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
11. aprīlis, 2016
Drukāt

Izrādē “Šinelis un Šinelis” Gogoļa stāsts ieguvis mūsdienu aprises

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 16. aprīlī Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde iestudējumam latviešu valodā “Šinelis un Šinelis”, kura dramatizējums tapis pēc Nikolaja Gogoļa stāsta motīviem, LA.lv uzzināja teātrī.

Izrādes režisore ir Paula Pļavniece, dramaturģiju veidojusi Justīne Kļava. Sadarbība ar Paulu Pļavnieci un Justīni Kļavu Daugavpils teātrim izveidojās starptautiska festivāla – laboratorijas “Telpa – Daugavpils” ietvaros, pastāstīja Daugavpils teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Janīna Ivanova.

Vēlāk, 2015. gadā, režisore atgriezās Daugavpils teātrī, lai iestudētu izrādi “Svešie svētki”, kas guva atzinību arī teātra kritiķu vidū un tika nominēta “Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā “Gada sasniegums oriģināldramaturģijā”.

Iestudējumā “Šinelis un Šinelis” Gogoļa stāsts tiks atspoguļots mūsdienu kontekstā, ietērpjot varoņus jaunā laikā un telpā, bet saglabājot autora iekodēto vēstījumu. Izrādes dramaturģe Justīne Kļava atzīmēja: “Strādājot pie dramatizējuma man bija ļoti svarīgi atrast Nikolaja Gogoļa darba “Šinelis” varoņu analogus mūsdienās. Gribēju izstāstīt “mazā cilvēka” stāstu un pārdzīvojumus mūsdienu kontekstā un atrast paralēles starp Gogoļa attēloto pasauli 19. gadsimta beigās un pasauli, kurā dzīvojam mēs.”

Tas ir stāsts par maza cilvēka jeb sabiedrībā nenozīmīga cilvēka likteni. Galveno varoni nevar nosaukt par drosmīgu vai atjautīgu vīru. Viņam nav nedz naudas, nedz varas. Tāpēc viņš paliek sabiedrībā neievērots un nenovērtēts. Kādu dienu viņā pamostas cerība, ka jauna šineļa iegāde kļūs par atslēgu jaunai dzīvei. Bet sabiedrībā, kurā cilvēks tiek vērtēts attiecībā pret savu mantisko vai sociālo stāvokli, alkas būt pieņemtam nav remdināmas.

Izrādes “Šinelis un Šinelis” varoņos iedzīvosies Daugavpils teātra aktieri Kristīne Veinšteina, Māris Korsiets, Egils Viļumovs, Līga Ivanova, Maija Korkliša un Ritvars Gailums. Scenogrāfiju un kostīmus veido Marija Rozīte-Vītola. Mūzikālais noformējums – Uldis Sniķers, gaismas – Sergejs Vasiļjevs.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 88 (4)21. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+