Kultūra
Māksla

Izziņoti Baltijas mākslas triennāles dalībnieki0

Publicitātes attēls

29. martā Latvijas simtgades programmas un Londonas grāmatu tirgus 2018 ietvaros norisinājās Kim? Laikmetīgās mākslas centra organizētais 13. Baltijas triennāles prezentācijas pasākums “Bastardu balsis”, kurā tika izziņoti šī gada Baltijā nozīmīgākā mākslas notikuma dalībnieku saraksts, informē rīkotāji.

Šī gada Baltijas mākslas triennāle, kas pirmo reizi norisināsies visās trijās Baltijas valstīs, kopā vienos vairāk vairāk kā 60 mākslas profesionāļus. Par Triennāles radošo direktoru šogad ir izvēlēts prestižās “Hayward” galerijas Londonā vadošais kurators Vinsents Onorē. “Pasākums tāpat kā šī gada triennāle pievēršas tādām tēmām kā dažādas sabiedrības kārtas, dzimums, rase, ķermeņu invaliditātes, feminisms, vēlmju dekolonizēšana un citas, kas cenšas sniegties pāri fiksētajam identitātes jēdzienam un pieņem piederības jēdziena mainīgo dabu, uzdodot jautājumu, kur un kā mēs iederamies un esam piederīgi,” Vinsents Onorē formulēja Triennāles konceptu.

Triennāles dzejas un mūzikas sadaļā piedalīsies Kārlis Vērdiņš, Agnese Krivade, Khairani Barokka, Harry Burke, CAConrad, Jayne Cortez, Anaïs Duplan, Penny Goring, Caspar Heinemann, Žygimantas Kudirka, Tarek Lahkrissi, Maria Minerva, Moor Mother, Precious Okoyomon, planningtorock, Christopher Soto, Jackie Wang, Liv Wynter.

2018. gads iezīmē trīs Baltijas valstu simtgadi, tāpēc pirmo reizi Baltijas triennāles vēsturē tā no 11. maija līdz 18. novembrim norisināsies visās trīs valstu galvaspilsētās – Viļņā, Talinā un Rīgā.

“Baltijas triennāle ir viens no vērienīgākajiem laikmetīgās mākslas notikumiem Ziemeļeiropā. Vinsenta Onorē vadībā 13. Baltijas Triennāle attīsta pētījumus par infiltrāciju, pārvietošanos un hibridizāciju kā vienu no ražošanas veidiem, kas apskata teritorialitātes (kultūras un simboliskas) saistībā ar identitātes krīzēm (politiskām, sociālām, personiskām un fiziskām), kas parādās laikmetīgajā estētikā,” saka Kim? direktore Renāte Prancāne.

Prezentācijas pasākums norisinājās “South London Gallery” un turpināja aizsākto BT13 “Prelūdiju”, kas noritēja 2017. gada septembrī Viļņas laikmetīgās mākslas centrā. Triennāles prezentācijas pasākums noritēja ar mērķi vakarā, kas pildīts ar dzejas lasījumiem, dinamiskām sarunām un performancēm, izziņot šī gada Baltijas triennāles mākslinieku sarakstu.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Nedēļas nogalē pilis un muižas vērs durvis tradicionālajai Leģendu naktij
7 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Čaka mēnesis: pasniegs Aleksandra Čaka balvu; Lielbritānijā iznākusi viņa dzejas izlase
8 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Lielajā dzintarā” sastapsies Reinis Sējāns, Jānis Šipkēvics un LSO
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
Kosmētikas ražotāju “Dzintars” lūdz pasludināt par maksātnespējīgu
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Norvēģijā bruņots vīrietis ar zagtu ātrās palīdzības mašīnu notriecis vairākus gājējus
3 stundas
AG
Aleksejs Grigorjevs
Pasaulē
Aleksejs Grigorjevs: Krievu nācija ir slima
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Pie ceļa zīmes piesietā un pamestā kucēna saimniece ieradusies policijā
30 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Tiesībsargs nosauc, cik daudzi iztiek ar “absolūtas nabadzības līdzekļiem” 4
3 stundas