Kultūra
Teātris un kino

Jaunā izrādē Leļļu teātrī meklēs meža skaistāko eglīti0

Foto: Ž. Felsa

Latvijas Leļļu teātrī jau šonedēļ, 8. decembrī, gaidāma pirmizrāde jaunajam Ziemassvētku iestudējumam “Sidraba egle”, LA.lv uzzināja teātrī.

Svētku laika notikumus un savdabīgo eglīšu skaistumkonkursu Latvijas Leļļu teātra Mazās zāles skatuvei iestudē teātra aktrise Arnita Jaunzeme, kurai jaunā Ziemassvētku izrāde ir debija leļļu teātra režijā.

Ziemassvētki ir īpašs laiks katrā mājā un, kā izrādās, arī mežā… “Ik gadus laumiņas apstaigāja mežu un Ziemassvētku vakarā izvēlējās vienu egli. To viņas noklāja ar vizuļiem un eņģeļa matiem tā, ka egle visa laistījās kā sidrabā”, raksta Mirdza Timma savā sirsnīgajā stāstā “Sidraba egle”.

Izrādes skatuves noformējuma, leļļu un aktieru kostīmu māksliniece ir Anita Znutiņa-Šēve, komponists – Imants Paura, skaņdarbu aranžētājs – Silvestrs Zemgals. M. Timmas stāstu dramatizējusi Daina Strelēvica. Izrādē piedalās aktieri Lienīte Osipova, Anrijs Sirmais un Artūrs Putniņš.

Biļetes uz pirmizrādi jau pārdotas, bet vēl iegādājamas uz izrādi 31. decembrī, informē teātrī. Visu decembri “Sidraba egle” viesosies arī uz citām skatuvēm – 8. decembrī Doles tautas namā, 9. decembrī kultūras centrā “Ziemeļblāzma”, 11. decembrī Babītes kultūras centrā, 13. decembrī Siguldas Laurenču sākumskolā, 16. decembrī Tīnūžu kultūras namā un 26. decembrī Talsu kultūras namā.

LA.lv