×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. februāris, 2012
Drukāt

«Jaunais vilnis» pametīs Jūrmalu

jaunais_leta

Dažādu valstu plašsaziņas līdzekļos jau izsenis stabilu vietu ieņēmusi rubrika, ko dēvē par “celebrities” (tulkojumā no angļu valodas – “slavenības”), “beau monde” (tulkojumā no franču valodas – “skaisti cilvēki”), bet pie mums nereti sauc par “smalko aprindu hroniku”.

 

Protams, lielākoties “smalko” cilvēku dzīves krikumi tiek apspriesti speciāli tam paredzētos žurnālos un raidījumos, tomēr arī tā dēvētie nopietnie izdevumi ik pa laikam mēdz, tā teikt, sagrēkot un publicēt kādu žanra tradīcijās ieturētu stūrīti savās slejās. Tomēr, šķiet, tikai Latvijai raksturīgs fenomens, ka uz vienu nedēļu vasaras vidū kaimiņvalsts “smalkās aprindas” pilnā sastāvā pārceļas uz šejieni un nododas savām izpriecām. Šonedēļ pēkšņi paziņots, ka šogad tas varētu izpalikt, jo Krievijas izklaides un popmūzikas pasākums “Jaunais vilnis” nolēmis meklēt sev jaunu mājvietu. Varbūt tā būšot Itālijas Sanremo, lai gan jāšaubās, vai tur vietējie vispār sapratīs, kas tas par balagānu ieradies, jo Krievijas televīziju tur neskatās un tāpēc arī attiecīgo “beau monde” nepazīst. Labākajā gadījumā atpazīs krastmalā pietauvoto oligarha Romāna Abramoviča jahtu. Katrā ziņā uz tādu lakstošanos, kādu “Jaunais vilnis” bauda Latvijā, Eiropas kūrortos var necerēt.

Runas par to, ka “JV” organizatori varētu atteikties no pasākuma rīkošanas Jūrmalā, klīdušas jau agrāk, izsaucot daļā Latvijas sabiedrības vaimanas, ka mums gar degunu aizies liela nauda (un, protams, arī iespēja vietējam “krējumam” izklaidēties kopā ar lielajiem brāļiem no Krievijas).

 

Daudziem pakalpojumu un tirdzniecības uzņēmumiem šī viena vasaras nedēļa tiešām ir diezgan ienesīga, lai gan no pasākuma organizatoriem un apmeklētājiem dzirdēta kritika, ka tas tiekot negodīgi izmantots, uzliekot nepamatoti augstas cenas. Kuram tad patīk, ka tevi slauc, acīs skatoties, pat ja esi krievu bagātnieks.

 

Iemesls apmierinātībā berzēt rokas ir arī atsevišķiem nekustamo īpašumu darboņiem, kuri rosās ekskluzīvo piedāvājumu tirgū, jo pieprasījumu pēc smalkiem apartamentiem Jūrmalā “JV” noteikti ir palielinājis. Cik no tā iegūst pašvaldība? Nupat avīzē “Neatkarīgā” publicētajā intervijā Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis norāda, ka “Jaunais vilnis” pašvaldībai sagādā tikai izdevumus un galvassāpes. Pilsētas dome ik gadu “JV” kompensējot ap 40 000 latu izdevumus, bet organizatori uzskata, ka ar to vien ir par maz. “Viņi grib daudz vairāk, nekā jūs spējat iedomāties. Visādas iznākšanas no jūras, šovi, ielu un pludmales bloķēšanas… Bet viņi negrib saprast, ka, lai jūrā kaut ko būvētu, ir vajadzīgas nopietnas atļaujas, ko viņi atkal nesaprot. Ar viņiem runāt ir ļoti grūti,” saka G. Truksnis, kliedējot mītu, ka pasākuma organizatori to vien dara kā kaisa naudu pa labi un pa kreisi. Cik daudz nodokļu ieņēmumu no šī pasākuma ienāk pašvaldības budžetā, G. Truksnis nesaka, bet, kā var nojaust, ne pārāk, lai paciestu pārspīlētas kaprīzes.

Diskutabls ir jautājums par Jūrmalas un Latvijas tēlu, ko veido “JV”. Droši vien tas piesaista kūrortam jaunus tūristus no Austrumiem, kuri ļoti grib staigāt pa to pašu ielu, kur nesen gājusi Pugačova vai Kirkorovs. Tajā pašā laikā pasākumā skanējuši Latviju izsmejoši paziņojumi un piezīmes, kas nekādu labu iespaidu par mums nerada. Pēdējos gados gan augstprātība no skatuves ierobežota, tomēr, kā noprotams, kopumā nekur nav zudusi.

“Saskaņas centra” kontrolētā Rīgas dome jau steigusi piedāvāt “JV” rīkotājiem savus pakalpojumus, tostarp iespēju “smalkajām aprindām” izklaidēties Vecrīgas sirdī – Doma laukumā. Interneta komentāros gan ieteikta labāka vieta – Uzvaras laukums Pārdaugavā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+