×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. decembris, 2012
Drukāt

Jaunieši bezdarbnieki iegūst konkurētspēju darba tirgū


Foto - Rita RuskaFoto - Rita Ruska

Rīdziniece Monta Veckāgane pirms diviem gadiem pabeidza Rīgas Stradiņa universitāti komunikācijas zinātņu jomā, tomēr darbu specialitātē neizdevās atrast.

 

“Darba devēji prasīja darba pieredzi, bet man tādas nebija.” Jauniete, protams, pārdzīvoja, ka laiks iet, bet darba nav, tādēļ pēc atbalsta vērsās Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA). Nepagāja ilgs laiks, kad viņai piezvanīja un piedāvāja iesaistīties pasākumā, kas paredzēts tieši tādiem cilvēkiem kā Monta – jauniešiem bezdarbniekiem ar augstāko izglītību un vecumā līdz 25 gadiem.

Šo iespēju nodrošina NVA, īstenojot Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansētu projektu “Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācība – 3. kārta” (Nr. 1DP//1.3.1.1.3./10/IPIA/NVA/001) un nodrošinot nodarbinātības aģentu asistentu apmācību un darba praksi. Šīs programmas ietvaros jauniešiem bezdarbniekiem līdz 25 gadu vecumam un ar augstāko izglītību tiek piedāvāta iespēja apgūt zināšanas par NVA klientu apkalpošanas darba organizāciju, darbu ar darba devējiem un darbā iekārtošanas pakalpojumu, kā arī iziet darba praksi, saņemot ikmēneša stipendiju 150 latu.

Projekta vadītājs Mārtiņš Nešpors norāda, ka tādējādi tiek sasniegti divi mērķi – jaunieši bezdarbnieki iegūst lielāku konkurētspēju darba tirgū, bet aģentūra tiek nodrošināta ar kvalificētiem praktikantiem, tā stiprinot NVA kapacitāti pakalpojumu sniegšanā.

Kopš 2010. gada, kad tika uzsākts ESF projekts, aktīvā nodarbinātības pasākuma atbalstu saņēmuši 275 jaunieši bezdarbnieki ar augstāko izglītību. Līdz 2013. gada 30. maijam asistentu apmācībā plānots iesaistīt vēl vismaz 25 bezdarbniekus. Šajā pasākumā atbalstu vienlaikus var saņemt ne vairāk kā 72 jaunieši.

Projekta vadītājs uzsver, ka, iesaistoties pasākumā un saņemot NVA atbalstu, jaunieši bezdarbnieki viegli atrod pastāvīgu darbu, pat nenostrādājot pilnu prakses periodu. Tas izdevies 157 jauniešiem, no tiem vairāk nekā 50 kļuvuši par aģentūras darbiniekiem.

Monta Veckāgane ir viena no projekta dalībniecēm, kura vēl tikai apgūst nodarbinātības aģenta asistenta darba prasmes, praksi izejot NVA Rīgas reģionālajā filiālē. “Pasākumā esmu iesaistījusies nesen – kopš oktobra. Pirms tam šo iestādi apmeklēju, būdama bezdarbniece. Tagad redzu, cik daudzpusīgs darbs norit aģentūras daudzajās struktūrvienībās un cik dažādas iespējas tā piedāvā saviem klientiem,” iespaidos dalās jauniete. Viņa pamatā strādā ar dokumentiem, kārto lietvedību un arhīvu, strādā līdzās filiāles vadītājas palīdzei, tā iepazīstot viņas darba specifiku.

“Sākumā uztraucos, kā būs, kā uz mums raudzīsies. Bet visur, kur gājām, mūs uzņēma atvērti, sirsnīgi, tiešām kā gaidītus palīgus. Šajā filiālē esam 18 praktikanti. Uz darbu nāku ar prieku, jo te man patīk,” saka Monta Veckāgane, viena no jauniešiem ar augstāko izglītību, kas iesaistījušies aktīvās nodarbinātības pasākumā “Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācība – 3. kārta”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+