×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
7. marts, 2017
Drukāt

Jaunsardzes centru vadīs Aivis Mirbahs (1)

Foto - Normunds Mežiņš/Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs)Foto - Normunds Mežiņš/Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs)

Spulga Rumpe mīnmetēju šaušanas mācībās Ādažu poligonā.

Aizsardzības ministrijā par jauno Jaunsardzes un informācijas centra (JIC) vadītāju iecelts Aivis Mirbahs, aģentūrai LETA apliecināja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Lai arī JIC nolikums paredz, ka JIC direktoru tehniski ieceļ amatā amatā un atbrīvo no amata aizsardzības ministrs, Bergmanis skaidroja, ka Mirbaha kandidatūra ministrijā izvēlēta kopīgā lēmumā.

“Kleina kungam beidzās līgums. Arī par Mirbaha kunga kandidatūru nav vienpersoniska lēmuma, tāpēc dosim iespēju sevi pierādīt viņam. Mirbaha kungam ir daudz labu īpašību, viņš savulaik bijis jaunsargos un viņam ir laba izglītība. Ceru, ka viņam izdosies pierādīt sevi, jo viņš to ir darījis arī Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS),” sacīja Bergmanis.

Mirbaha biogrāfiju no Aizsardzības ministrijas aģentūrai LETA šovakar neizdevās iegūt, taču no publiski pieejamām amatpersonas deklarācijām izriet, ka 1978.gadā dzimušais Mirbahs ieņēmis dažādus amatus NBS struktūrās. 2015.gadā viņš ieņēma NBS Nodrošinājuma pavēlniecības 3.Reģionālā Nodrošinājuma centra bataljona komandiera vietnieka amatu.

Mirbahs savulaik studējis Vācijā un piedalījies starptautiskajā operācijā Afganistānā. Februārī viņš ievēlēts arī Latvijas Volejbola federācijas valdē, liecina publiski pieejamā informācija.

Jau ziņots, ka dienesta līgums šodien beidzas Jaunsardzes un informācijas centra (JIC) vadītājam Druvim Kleinam, kura pakļautībā savulaik strādāja pašreizējais aizsardzības ministrs. Kleins šo amatu ieņēma kopš 2010.gada.

Saskaņā ar valsts pārvaldē esošo procedūru, pirms sešiem mēnešiem ministrs ir izdevis rīkojumu par to, ka darba tiesiskās attiecības ar Kleinu netiks turpinātas.

“Valsts pārvaldē ir normāli, ka iestādes vadītājam, beidzoties termiņam, ministrs paziņo, vai darba attiecības tiks turpinātas vai nē. Tā ir viņa izvēle, un viņam nekas nav jāskaidro. Ministrs ir nozares atbildīgā amatpersona. Ja viņš uzskata, ka tas, ko vēlas sasniegt, nav sasniedzams ar konkrētā darbinieka kompetenci un pieredzi, tad pastāv izvēle mainīt šo amatpersonu. Tā tas ir pieņemts visā pasaulē. Katrā ziņā aizsardzības nozare nav vienīgā vieta, kur var atrast darbu,” februārī žurnālistiem uzsvēra Kleins. Šodien JIC pārstāve Vineta Žilinska aģentūrai LETA teica, ka Kleinam šobrīd neesot īpašu nākotnes plānu.

Attiecības ar ministru Kleins raksturoja kā lietišķas. Ministrs iepriekš uz trūkumiem viņa darbā nav norādījis, taču Kleins uzskata, ka darba uzteikums nav traktējams kā trūkums, jo ministrs vienkārši izpilda savus pienākumus un, acīmredzot, meklēs citu vadītāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Esmu gatavs ar šo meiču cīnīties jebkurā laikā.

Draugiem Facebook Twitter Google+