×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Jēkabpilī sākas Operas dienas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

25.jūlijā plkst. 20.00 Jēkabpilī, Krustpils saliņas brīvdabas estrādē, viesosies Krievijas Valsts kamermūzikas teātris „Sanktpēterburgas Opera” ar Johana Štrausa komiskās operetes "Sikspārnis" iestudējumu.

No šodienas līdz 26. jūlijam Jēkabpilī jau ceturto gadu norisināsies Operas dienas, aģentūru LETA informēja Jēkabpils pilsētas pašvaldībā.

Šodien plkst.18 Krustpils Kultūras namā būs iespēja baudīt orķestra “Maskavas virtuozi” un Maskavas Mocarta kvarteta pirmā vijolnieka Alekseja Lundina filigrāno izpildījumu.
Lundins ir mūziķis ar plašu redzesloku. Mūzikas eksperti atzīmē, ka viņa improvizācijas vienmēr izceļas ar smalku gaumi un absolūtu stila izjūtu, viņš ir spēlējis uz prestižākajām pasaules skatuvēm. Pie klavierēm būs mākslinieka dzīvesbiedre pianiste Tatjana Fedosejeva, kura uzskata, ka kameransamblī ļoti nozīmīga ir mākslinieku saspēle uz līdzvērtības principiem, tikai tad var rasties saturīgs dialogs mūzikā. Saliedētajam izpildītāju duetam pievienosies arī abu meita vijolniece Marija Lundina.

Piektdien, 24. jūlijā, plkst.18 Krustpils katoļu baznīcā sāksies garīgās mūzikas koncerts. Tajā Sonoras Vaices, Rīgas Doma kora skolas solistu un ērģelnieka Roberta Hansona izpildījumā skanēs Georga Frīdriha Hendeļa “Dignare”, Endrjū Loida Vēbera “Pie Jesu” un cita latviešu un pasaules komponistu garīgā mūzika.

Sestdien, 25. jūlijā, plkst. 20 Jēkabpilī, Krustpils brīvdabas estrādē, viesosies Krievijas valsts kamermūzikas teātris “Sanktpēterburgas opera” ar Johana Štrausa komiskās operetes “Sikspārnis” iestudējumu. “Sikspārnis” ir pati populārākā no Štrausa operetēm, kas sagādā baudījumu skatītājiem jau vairāk nekā 140 gadus. Tās libreta pamatā ir patiess atgadījums no kāda Parīzes brunču mednieka dzīves. Brīvdomīgais kungs, nokļuvis masku ballē, aizraujas un flirtē ar kādu skaistuli sikspārņa maskā, nemaz nenojaušot, ka tā ir viņa sieva… Tā nu sanāk, ka viņš krāpj sievu… ar savu sievu!

Jautrā operete izrādes režisora Krievijas tautas mākslinieka Jurija Aleksandrova režijā ir ieguvusi jaunu, mūsdienīgu skanējumu un pārtapusi psiholoģiskā teātrī, kur jautrību brīžiem nomaina smeldze un sarūgtinājums. Arī šajā izrādē Aleksandrovs realizējis savus principus – uz skatuves jābūt izcilam vokālam un spīdošai, psiholoģiski pamatotai aktierspēlei, turklāt izrādē lieliski dejo visi trupas mākslinieki. Lomās varēs redzēt jau iemīļotos māksliniekus, starptautisko konkursu laureātus Svetlanu Arzumanovu, Jeļenu Tihonovu, Vladislavu Mazankinu, Kirilu Žarovinu un citus populāros “Sanktpēterburgas operas” teātra māksliniekus. Pie diriģenta pults būs Roberts Luters, kurš četrus gadus bijis diriģents operetes žanra dzimtenē Austrijā – Vīnes Valsts operā.

Operas dienas Jēkabpilī noslēgsies 26. jūlijā plkst.16 ar atjaunotā Jaunatnes teātra izrādi “Un atkal Pifs” Krustpils brīvdabas estrādē.

Izrāde ir jauna satikšanās ne tikai ar jau iemīļotajiem varoņiem, bet arī ar brīnišķīgajām Jāņa Petera un Ivara Vīgnera dziesmām, kas tapušas tālajā 1984. gadā. “Daudzi saka, ka Pifs uz skatuves šo gadu laikā ir nospēlēts 200, 300, pat 500 reižu. Es esmu laimīgs, ka tas joprojām ir uz skatuves un spēj uzrunāt mazos skatītājus arī šodien,” saka dzejnieks Peters.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+