×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Jelgavā mirušie cilvēki, iespējams, saindējušies ar tehnisku šķidrumu

LETALETA

Jelgavā pagājušajā nedēļā mirušie cilvēki, iespējams, saindējušies ar tehnisku šķidrumu, pastāstīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP), kurš šodien Jelgavā ticies ar vietējās policijas vadību.

 

Nelegālā alkohola tirdzniecības vietās jeb tā sauktajās točkās izņemtā dzira ir nodota ekspertīzei, un ministrs cer, ka tās rezultāti būs zināmi tuvākajās dienās.

“Policija lūgs, lai ekspertīze tiek veikta maksimāli ātri un būtu iespējams ātrāk zināt, kas tā par vielu. Aizdomas ir vairāk par tehnisku šķidrumu, kurš ticis ielaists apritē. Ir aptuveni noskaidrota izcelsmes vieta, no kurienes tas varētu būt nācis – acīmredzot vieta, kur tirgo dažādu veidu tehniskus šķidrumus. Provizoriski izskatās, ka kāda no personām būs pagaidām nezināmu apsvērumu dēļ veikusi darbības, kā rezultātā apritē nonāca šāds šķidrums,” norādīja ministrs.

Kozlovskis zināja teikt, ka apritē nonācis neliels daudzums šķidruma un lielākā daļa ir apzināta. Līdz ar to policijai ir izdevies novērst lielāka apjoma nokļūšanu apritē, kas pretējā gadījumā sekas padarītu vēl traģiskākas. “Pateicoties policijas aktivitātēm, šādās točkās tiek turēts neliels daudzums – parasti vien pāris pudeles. Abas točkas ir apzinātas.

Patlaban nav aizdomas, ka nāvējošā dzirda būtu nonākusi ārpus Jelgavas, taču pilnībā izslēgt to nevar. “Tā ķēdīte veda tieši uz Jelgavu, bet, protams, pilnīgi drošs par to neesmu,” uzsvēra Kozlovskis.

Policija pēc traģēdijas Jelgavā arī pārbaudījusi citas šajā Zemgales pilsētā tai zināmās nelegālā alkohola tirdzniecības vietās. “Es policiju lūdzu turpināt šo monitoringu, lai izņemtā partija neparādītos citviet,” piebilda Kozlovskis.

Ministrs gan nezināja teikt, vai mirušie un cietušie bijuši regulāri točku klienti. Pieredze rāda, ka šādās vietās iepērkas cilvēki ar sociāli nelabvēlīgu stāvokli.

Lai arī abas točkas jau iepriekš bija policijas redzeslokā, Kozlovskis pēc tikšanās ar vietējiem likumsargiem nesteidzas mest akmeni policijas dārziņā par neizdarību. Tajā pašā laikā ministrs uzskata, ka Valsts policijai ir jāveic analīze par to, vai veiktas visas nepieciešamās darbības saistībā ar šīm divām tirdzniecības vietām. Tas, vai jāsāk dienesta pārbaude, jāizlemj VP amatpersonām.

Traģēdija Jelgavā kārtējo reizi apliecina, ka točku apkarošanā ir jādomā uz priekšu – tieši patlaban Saeimā atrodas Iekšlietu ministrijas sagatavotie grozījumi, kas paredz nekustamā īpašuma īpašnieku atbildību par to, ka netiek veiktas darbības, lai apturētu šādus rūpalus, norādīja ministrs.

Jau ziņots, ka Jelgavā, Kazarmes ielas apkaimē, četri cilvēki smagi saindējušies ar nezināmas izcelsmes šķidrumu un miruši. Jelgavas slimnīcā pašlaik ārstējas pieci cilvēki, kas saindējušies ar, iespējams, nelegālu alkoholu.

Policijā sākts kriminālprocess par nelikumīgu alkoholisko dzērienu realizāciju, ja ir iestājušās smagas sekas.

Saistībā ar nelegālā alkohola apriti Jelgavā aizturētas piecas personas, LNT raidījumā “900 sekundes” šorīt sacīja Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Juris Staļģevics.

Visas šīs personas jau agrāk bijušas policijas redzeslokā par nelegālā alkohola tirdzniecību, pārvietošanu, par ko iepriekš noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+