Mobilā versija
+7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
23. jūnijs, 2016
Drukāt

Jūlija sākumā Brīvdabas muzejā tiksies Latvijas pirtnieki un biškopji

Foto - Uldis MuzikantsFoto - Uldis Muzikants

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 9. un 10. jūlijā notiks latviskie pirts un medus svētki, kuros piedalīsies Latvijas pirtnieki un biškopji, aģentūra LETA uzzināja muzejā.

Svētku laikā varēs siet pirtsslotas un mācīties pagatavot zāļu tējas. Tāpat muzejā vienkopus sabrauks biškopji no visas Latvijas, lai iepazīstinātu ar bitenieka profesijas noslēpumiem, medus šķirņu dažādību un citiem biškopības produktiem. Medus pirtī dziedina, stiprina veselību un dara skaistus.

Muzeja teritorijā būs nodalīta pirts zona, radošo darbnīcu zona, folkloras zona, amatniecības zona un bērnu zona.

Apmeklētājiem latvisko pirts un medus svētku laikā būs pieejama latviskā pirtošanās pirtīs, amatnieku un biškopju tirdziņš, netradicionālās medicīnas, dziednieku un astrologu meistarklases, masieru meistarklases, radošās darbnīcas, kā arī spēles bērniem, dziesmas rotaļas un danči.

Svētku pirmajā dienā upes pļavā notiks svētku ieskandināšanas apļa rituāls, bet vakarā ar dziesmām un dejām muzicēs Guntis Skrastiņš ar grupu “No pus vārda”, savukārt svētku otrajā dienā notiks svētku noslēguma apļa rituāls upes pļavā. Abas pasākumu dienas varēs piedalīties lielā pirts paklāja darināšanā no svaigiem koku zariem un pļavas ziediem.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+