Praktiski
Manas tiesības

Kā atrast darbu un darbiniekus: Vakanču gadatirgu kalendārs 0

Shutterstock ilustrācija

Jau piekto gadu Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) visos valsts reģionos rīko Vakanču gadatirgus, lai darba devējiem palīdzētu atrast vajadzīgos darbiniekus, bet darba meklētājiem – darbu.

NVA direktore Evita Simsone uzskata, ka Vakanču gadatirgi ir kļuvuši par nozīmīgu pakalpojumu, kas palīdz gan vieniem, gan otriem. Pērn visos aģentūras rīkotajos Vakanču gadatirgos ap 200 darba devēju piedāvāja vairāk nekā trīs tūkstošus brīvo darba vietu. Darba devējiem piedalīšanās šajos pasākumos ļāva ne vien piedāvāt vakances, veikt pirmās darba intervijas un izvēlēties piemērotākos kandidātus, bet arī prezentēt savu uzņēmumu, informēt par tā darbību, darba nosacījumiem, izaugsmes iespējām, veicinot uzņēmuma atpazīstamību. Savukārt cilvēkiem, kuri meklē darbu, tā bija iespēja atrast vēlamo.

Arī šogad Vakanču gadatirgi gaida darba devējus un tos, kuri meklē darbu:

• 5. aprīlī no plkst. 11 līdz 14 NVA Vakanču gadatirgus norisināsies Jelgavas tehnikuma telpās (O. Kalpaka ielā 37 Jelgavā).

• 11. aprīlī no plkst. 11 līdz 14 šāds pasākums notiks Latvijas Universitātes Kuldīgas filiāles telpās (Kalna ielā 19 Kuldīgā).

• 19. aprīlī no plkst. 11 līdz 13 darba devēji un apmeklētāji tiek gaidīti Preiļu novada Kultūras centrā (Raiņa bulvārī 28 Preiļos).

• Rīgā NVA Vakanču gadatirgus tiek rīkots 31. maijā no plkst. 10 līdz 14 laukumā pie Kongresu nama (K. Valdemāra ielā 5 Rīgā).

• NVA Valkas filiāle un Igaunijas Bezdarba apdrošināšanas fonda Valgas nodaļa ik gadu rīko Livonijas darba tirgu, kur satiekas abu pierobežas pilsētu un teritoriju darba devēji un darba meklētāji. Šopavasar Livonijas darba tirgus 2018 norisināsies 19. aprīlī Valgā.

!!! Dalība NVA Vakanču gadatirgos gan darba devējiem, gan darba meklētājiem ir bez maksas.

UZZIŅA

• Darba devēji var pieteikt vakances, sazinoties ar to NVA filiāli, kur notiek Vakanču gadatirgus. Visu NVA filiāļu kontaktinformācija pieejama aģentūras interneta vietnē: www.nva.gov.lv.

• Vajadzīgo darbinieku piesaistei NVA darba devējiem piedāvā arī citus pakalpojumus, to skaitā iespēju bez maksas reģistrēt brīvās darba vietas CV un vakanču portālā vai NVA filiālēs visā Latvijā; ar NVA filiāļu atbalstu atlasīt piemērotus darbiniekus; sagatavot uzņēmumam nepieciešamos speciālistus, iesaistoties pasākumā Apmācība pēc darba devēju pieprasījuma vai Praktiskā apmācībā pie darba devēja; nodarbināt gados jaunus speciālistus ar augstāko vai profesionālo izglītību pasākumā Pirmā darba pieredze jauniešiem; izmantot reģionālās mobilitātes atbalstu, lai nodarbinātu attālāk dzīvojošus speciālistus u.c.

LA.lv