Kokteilis
Mīli

Kā iemācīties pārstāt ātri apvainoties 16

Foto – Shutterstock

Dzīve itin bieži sagādā pārsteigumus, uz kuriem mierīgi reaģēt vienkārši nav iespējams. Priekšnieks izteicis, tavuprāt, netaisnīgu rājienu visa kolektīva priekšā, labākā draudzene atkal atcēla ieplānoto tikšanos, bet vīrietis aizmirsa par iepazīšanās gadadienu… Kā lai neapvainojas? Kā izrādās, šādi dzīvojot, ar laiku izveidojas paradums ātri un reizēm pat bez iemesla apvainoties.

Šķiet, kas gan tur slikts, ja tevi pārņem tik dabiskas jūtas kā aizvainojums? Tu taču neesi vainīga, ka tevi apvaino un nevelta pietiekami daudz uzmanības, vēsta Sympaty.net. Patiesībā, uzskata psihologi, nav iespējams aizvainot cilvēku, ja vien viņš pats to neļauj.

Aizvainojuma jūtās nav nekā laba. Lai gan tās ir samērā spēcīgas un tomēr šķietami pārejošas emocijas, tās var pāraugt nopietnākās psiholoģiskās problēmās – atriebības kārē, naidā, pazeminātā pašvērtējumā, vainas sajūtā un pat depresijā. Savukārt ar šīm sajūtām cīnīties būs jau daudz grūtāk, brīdina psihologi.

Tieši tāpēc ir svarīgi sirdī neielaist aizvainojumu. Bet kāpēc mēs tomēr reizēm pat vēlamies apvainoties un izjūtam apmierinājumu no tā? Vispārīgi runājot, ieradums pastāvīgi apvainoties ir mēģinājums saņemt psiholoģisku kompensāciju.

Kādam ļoti patīk sevi pažēlot, tāpēc ir tik viegli apvainoties, lai atkal izbaudītu “nepatiesi aizvainotā ciešanas”. Citiem nepietiek tuvinieku uzmanības, bet apvainošanās ir veids, kā piesaistīt sev uzmanību.

Citreiz apvainojoties cilvēki neapzināti manipulē ar citu cilvēku jūtām, gūstot labumu kādas rīcības vai lēmuma izteiksmē. Šāda uzvedība var būt ērta, bet par īsti godīgu to nosaukt nav iespējams.

Turpinājumā iepazīsties ar padomiem, kā atbrīvoties no ieraduma apvainoties!

Pārstāj dzīvot savu gaidu cietumā!

Vispirms nepieciešams apzināties, ka tavas gaidas var arī nepiepildīties. “Es domāju, ka esam draudzenes, bet viņa…”, “Es domāju, viņš zina, ko es patiesībā gribu…”. Un tā tālāk līdz bezgalībai: tu gaidi kaut ko vienu, bet saņem kaut ko pilnīgi citu.

No gaidītā un saņemtā neatbilstības dzimst aizvainojums. Labākais padoms šajā situācijā – noņem rozā brilles un beidz dzīvot savu gaidu cietumā.

Vēlme atgriezties bērnībā!

Reizēm paradums pastāvīgi apvainoties ir mēģinājumi sevi norobežot no problēmu risināšanas, savā ziņā “atgriešanās bērnībā”: “Esmu maza meitenīte, ja vien kaut kas nenotiek pēc mana prāta – jūtos apvainota.”

Tādējādi problēma tiek risināta nevis konstruktīvi, bet ar terorisma palīdzību – apvainotājs tiek ignorēts, ar viņu nesarunājas.Šādos gadījumos psihologi iesaka censties pēc iespējas ātrāk psiholoģiski pieaugt. Padomā, cik gan ilgi tavs vīrietis spēs izturēt, ja tiks bieži pakļauts tādam stresam.

Pārstāj apvainoties uz pasauli!

Pozitīva domāšana un mēģinājums paskatīties uz savu ikdienu no malas var palīdzēt atbrīvoties no paraduma apvainoties “uz dzīvi”. “Man pastāvīgi neveicas, es nesaņemu to, ko būtu pelnījusi.”

Krāt sevī aizvainojumu uz likteni nozīmē neapzināti gaidīt slikto, bet nepūlēties, lai sasniegtu mērķus.

Pietiek vien iztēloties sevi vecumdienās kā absolūti neciešamu sievieti, kas burkšķ uz visiem apkārtējiem, lai saprastu, ka nav vērts tērēt laiku apvainojoties, jo dzīvē ir daudz vairāk gaišu brīžu, vai ne?

Apvainošanās kā sods nav izeja!

Dažas sievietes apvainojas tāpēc, lai sodītu otru cilvēku. Tev šķiet, ka cilvēks, pamanot tavu apvainošanos, mocīsies sirdsapziņas pārmetumos. Patiesībā nereti tā nemaz nenotiek, vienīgā, kuru tu sodi, esi tu pati un tava veselība.

Drīzāk palīdzēs piedošana, kā arī apziņa, ka viss tevi apvainojošais jau ir noticis. Vai vērts par to domāt tagadnes formā?

Apvainošanās – veids, kā dzīvei piešķirt asumu!

Banāls spilgtu emociju trūkums var izraisīt pieradumu bieži apvainoties – tev gribas izjust vismaz kādas neparastas emocijas, piedot attiecībām asumu. Tas ir diezgan egoistiski, jo no tā cieš citi cilvēki. Tā vietā labāk atrodi kādu “legālu” prieka avotu.

Kā nenoslāpēt partneri?

Saistītie raksti

Ja tava paaugstinātā tendence apvainoties ir saistīta ar vēlēšanos piesaistīt vairāk uzmanības (kā tas bieži notiek starp diviem mīlošiem cilvēkiem), arī šajā gadījumā vērts piestrādāt pie sava egocentrisma un dot partnerim vairāk brīvības.

Par ļaunu nenāks arī izrādīt vairāk cieņas citiem cilvēkiem. Bieži apvainoties nozīmē neņemt vērā sarunas biedra viedokli.

Tas, ka esi viegli aizvainojama, var atgrūst no tevis citus cilvēkus, bet visvairāk šī rakstura iezīme traucē tev pašai. Aizvainojums aptumšo visas pārējās emocijas, tu vairs nepriecājies par dzīvi, bet biežāk jūties nelaimīga.

 

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

LA.lv