
Mazgāt traukus, bet – īpašā veidā. Novilkt kurpes. 5 zinātniski apstiprināti veidi, kā tikt galā ar stresu 0
Mazgāt traukus

Dzīve ir pilna stresa? Joga, meditācijas, klasiskā mūzika un citas “zāles” vairs nepalīdz? Pamēģiniet jaunus līdzekļus.
Tev viss sakritis uz nerviem darbā, mājās visi “skalo smadzenes”, cilvēki sabiedriskajā transportā uzkāpj uz tavām nesen tīrītajām kurpēm, bet pārdevējs veikalā atbild nelaipni… Stress nāk viļņveidīgi un liekas, ka tu esi tuvu tam, lai “norautos” un sāktu iznīcināt savā ceļā visu…
Lūk, veidi, kā var izlikt stresu mājas apstākļos.
Mazgājiet traukus… Daudziem riebjas mazgāt traukus un viņi slavē trauku mazgājamās mašīnas izgudrotājus. Tomēr Floridas Universitātes ASV pētnieki apgalvo, ka trauku mazgāšana var kļūt par sava veida meditāciju, kas ļauj ieiet sevī, ieklausīties savās sajūtās un atslēgties no ārpasaules.
Tiesa, ir jāprot traukus mazgāt mediatīvi.
Ja jūs, gluži kā minētā eksperimenta dalībnieki, trauku mazgāšanas laikā koncentrēsieties uz to, ko jūtat pašreizējā brīdī, jūs par 27% mazāk uztrauksieties, bet domas kļūs par 25% produktīvākas.
Nedomājiet par darbiem – centieties izjust trauku mazgājamā līdzekļa smaržu, ūdens temperatūru, šķīvju līdzeno virsmu, raupjo, veco, sen ārā metamo, pannu virsmu – sen jau vajadzēja nopirkt jaunas, tikai naudas nav un to nav, kur ņemt… Stop! Raupjā pannas virsma. Jūtat, kā stress aizplūs?
Novilkt kurpes

Novilkt kurpes, sēžot pie ofisa galda – kas var būt vienkāršāk un patīkamāk? Un – arī noderīgi, kā apgalvo tie, kas nodarbojas ar netradicionālo medicīnu.
Austrumu medicīnā pēdu masāža ieņem būtisku vietu – jā, un prakse rāda, ka caur pēdām varam nomierināties, pat ja tikai pastaigājam plikām kājām pa masāžas celiņu, ja nav iespējams pastaigāt pa smiltiņām vai zāli.
Tāpēc zem ofisa galda navobligāti jāliek masāžas paklājiņš. Pietiek vienkārši novilkt ciešās kurpes vai augstpapēža kurpes, kurās ieslogotas kājas, lai sajustu atvieglojumu un atslābinātos. Turklāt, novelkot apavus, jūs esat tuvāk zemei – un jums rodas drošības un miera sajūta.
Apliet koku vai puķi

Nogurušajiem pilsētniekiem bieži vien iesaka doties dabā, lai meklētu mieru – dzīvās pasaules vērošana mazina stresu, zinātnieki nebeidz atgādināt. Norvēģu un šveiciešu zinātnieki, piemēram, pētīja ofisa darbiniekus. Izrādījās, ka tie, kuri strādā telpā, kur ir augi, retāk ņem slimības lapas, nekā tie, kuru vidē nav nekā zaļa, nekā tāda, kas alktu būt aplaistīts. Turklāt – jo vairāk augu redz darbinieks no savas darba vietas, jo mazāk slimo.
Zinātnieki saista to ar to, ka augi labvēlīgi ietekmē telpas gaisu, cīnoties ar piesārņotību un putekļiem.
Savukārt holandiešu pētniece Agnesa Van Der Berga apstiprināja, ka cilvēkus nomierina darbs dārzā. Aprūpējot augus, mēs nomierināmies.
Spēlēt “Tetri”

Nē, tā nebūt nav smieklīga 90-to spēle. Labi, mazliet smieklīga ir, bet – ne tikai! Izrādās, tas ir spēcīgs līdzeklis pēctraumas sindroma gadījumā – to rekomendē spēlēt tiem, uz kuriem nezin kādēļ bļauj priekšnieks.
Britu Medicīnisko pētījums konsils (Medical Research Council) Kembridžā atklāja “Tetris” terapeitisko efektu pēc nežēlīga eksperimenta. Proti, 52 dalībniekiem vecumā no 18 līodz 51 gadiem, bija jāskatās 12 minūšu filma, kurā rādīja 11 nāves ainas. Nākamajā dienā grupu sadalīja divās daļās.
Viena grupa skatījās kadrus no filmas, paspēlēja “Tetri” un aizpildīja anketu ar jautājumiem, otra – aprobežojās tikai ar anketēšanu. Pēc nedēļas zinātnieki vēlreiz pētīja dalībnieku stāvokli. Izrādījās, ka tiem, kuri spēlēja “Tetri”, par 51% retāk rādījās baisās filmas ainas nekā tiem, kuri spēli nespēlēja. Sanāk, ka monotonā spēle palīdz nolīdzināt nepatīkamas atmiņas.
Patīksmināties par sniegpārsliņām

Kāds vēl padoms gan varētu būt vēlā rudenī? Jūs droši vien jau iedomājāties, kā skatāties aiz loga, aiz kura krīt pirmās sniegpārsliņas.
Taču būtība nav pašā sniegā – lai mazinātu stresu, var skatīties uz jebkādiem fraktāļiem, ko var sastapt dabā vai mākslā.
Skatīšanās uz grafiskiem elementiem, kas atkārtojas, nomierinoši iedarbojas uz cilvēka psihi, un tas nozīmē, ka visiem nervoziem cilvēkiem būtu ieteicams pētīt sniegpārsliņas, kristālus, romu kāpostus, ananāsus, stalaktītus, jūras gliemežnīcas, gotiskas baznīcas.
Ja pa rokai nav ne ananāsa, nedz tuvumā – baznīcas, derēs to atveidi. Tāpat spriedzes gadījumā var pētīt mandalas – tie arī ir fraktāļi.
Nekautrējieties pētīt attēlus – tas būs labāk nekā sist ar kulaku pa galdu.
Avots: liwli.ru