×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
27. janvāris, 2014
Drukāt

Kabeļi ar nākotni 


Foto - LETAFoto - LETA

Strādnieki un kabeļi.

Grozījumi Elektronisko sakaru likumā nosaka, ka elektronisko sakaru komersantiem, kuri būvē, rekonstruē kabeļu kanalizāciju vai izbūvē elektronisko sakaru tīkla pievadu, turpmāk būs jānodrošina vieta nākamās paaudzes piekļuves tīklu ierīkošanai.

Dublējošas infrastruktūras izveidošana attiecas uz vietām, kur pēc kabeļu ierīkošanas, būvniecības vai rekonstrukcijas nepieciešams atjaunot ceļa brauktuves vai ietves segumu un asfaltēt to turpmāko divu gadu laikā. Šāda kārtība republikas pilsētās būs spēkā no šā gada 1. aprīļa, bet ārpus tām – no nākamā gada 1. janvāra. Sabiedrisko pakalpojumu regulatoram vajadzēs noteikt jauno kabeļtīklu ierīkošanas kārtību, ja dublējošas infrastruktūras izbūve būs ekonomiski neefektīva vai neiespējama.

Elektronisko sakaru komersantiem turpmāk būs pienākums individuāli informēt lietotāju par iespēju uzstādīt satura filtru, kas ierobežo vardarbības un pornogrāfisku materiālu pieejamību, kuri rada draudus bērna garīgajai attīstībai, kā arī nodrošināt bezmaksas satura filtra uzstādīšanu, ja abonents to pieprasa.

Likuma grozījumi paredz stingrāku uzraudzību par nepareizas numerācijas izmantošanu. Turpmāk regulators varēs nepiešķirt vai anulēt numerācijas lietošanas tiesības elektronisko sakaru komersantam, ja konstatēs šā komersanta krāpniecību vai ja komersanta pārstāvis, īpašnieks, patiesais labuma guvējs ir strādājis uzņēmumā, kura darbībā regulators ir konstatējis krāpniecību, izmantojot nepareizu numerāciju.

Grozījumi likumā papildinās Elektronisko sakaru direkcijas pienākumus, paredzot, ka tā varēs pieņemt lēmumu par neatbilstīgi lietotu radioiekārtu darbības pārtraukšanu. Ar grozījumiem ieviesta arī drošu datu apmaiņa starp Eiropas Savienības dalībvalstu institūcijām un precizēta regulatora lēmumu saskaņošana ar Eiropas Komisiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+