Kultūra
Teātris un kino

Kādu Latviju gribam? “Dirty Deal Teatro” piedāvā nākotnes vīzijas0

Publicitātes foto

Vien četras dienas – 21., 22., 23. un 24. augustā – Dirty Deal Teatro piedāvā ielūkoties vīzijās par mūsu valsts nākotni izrādē “Latvijas Plānošanas institūts”, kas ir īpašs notikums Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros, LA.lv uzzināja teātrī.

“Latvijas Plānošanas institūts” ir iestāde, kuras darbinieki, ievācot informāciju no valsts iedzīvotājiem, apstrādājot un interpretējot datus, ik dienas rada jaunas versijas par mūsu valsts nākotni. Izanalizējot sarunas ar vienpadsmit pieredzējušiem ekspertiem no tādām jomām kā antropoloģija, politoloģija, pilsētplānošana, lauku attīstība, filozofija, filoloģija un māksla, institūta darbinieki izveidojuši vairākus Latvijas valsts nākotnes scenārijus. Augusta beigās tikai četras dienas šīs vīzijas tiks prezentētas tiem iedzīvotājiem, kam tās varētu šķist būtiskas.

Iestudējuma režisore Paula Pļavniece atzīst: “Latvijas Plānošanas institūts” tā apmeklētājiem dos nebijušu iespēju ceļot laikā, lai paraudzītos uz savu un mūsu visu kopīgo nākotni. Ceļojumā pa institūta mapēm tā darbinieki ļaus ikvienam apmeklētājam ielūkoties savstarpēji nesaistītās, bet iespējami kopā eksistējošās Latvijas nākotnēs.”

50 minūšu garais ceļojums ļaus ielūkoties gan tādā nākotnē, kurā būtu patīkami eksistēt, gan iztēloties tādu versiju, kurā atrasties negribētos it nemaz, neizslēdzot iespēju, ka viena cilvēka lielākās bailes var izrādīties kāda cita labākais iespējamais scenārijs. Izrāde īpaša ar to, ka skatītāji to piedzīvos nelielās grupās.

Izrādes radošo komandu veido režisore Paula Pļavniece, dramaturgs Jānis Balodis, māksliniece Kate Krolle, aktieri – Klāvs Mellis, Reinis Boters, Jana Ļisova un Ance Strazda. Izrādes producente Lelde Prūse.

LA.lv