×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
14. oktobris, 2014
Drukāt

Kādus dzērienus parasti malko ballītēs Latvijā? + Infografiks

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

“Borjomi” veiktajā sociālā tīkla draugiem.lv lietotāju aptaujā atklājies, ka populārākie alkoholiskie ballīšu dzērieni Latvijā ir kokteiļi (32%), stiprie alkoholiskie dzērieni (21%) un alus (19%). Ja alus saglabā līderpozīcijas dažādās vīriešu vecuma grupās, tad sieviešu vidū kokteiļi ar gadiem zaudē savu popularitāti un priekšroka tiek dota vīniem.

Starp sievietēm populārākie dzērieni ir kokteiļi (40%), vīni (16%), kā arī viegli alkoholiskie dzērieni (14%). Vīriešu Top3 ir alus (31%), stiprie alkoholiskie dzērieni (28%), bet kokteiļiem priekšroku dod (23%) procenti vīrieši. No aptaujas dalībniekiem 6% atklājuši, ka alkoholu nelieto vispār.
Saskaņā ar “Borjomi” veiktās aptaujas datiem 48% Latvijas iedzīvotāju ballītēs priekšroku dod gaļas uzkodām, 27% dārzeņiem vai augļiem un 17% kartupeļu čipsiem. Vīrieši ir izteiktāki gaļas uzkodu (63%) un kartupeļu čipsu (19%) piekritēji, atstājot augļus un dārzeņus trešajā pozīcijā ar nieka 11%. Pretējās domās ir sievietes, no kurām 41% atzinušas dārzeņus un augļus par savu iecienītāko ballīšu uzkodu.

dzersana-infografiks
Ballēšanās sekas
Vīrieši ir arī krietni aktīvāki ballīšu apmeklētāji nekā sievietes. 32% aptaujāto vīriešu atzinuši, ka dodas izklaidēties katru nedēļas nogali, kamēr 45% sieviešu uz izklaides vietām dodas tikai reizi mēnesī vai retāk. Vairākums (38%) aptaujas dalībnieku ir atklājuši, ka dodas izklaidēties reizi mēnesī vai retāk.
Nedaudz vairāk kā puses aptaujāto (57%) pēc alkohola lietošanas izjūt paģiras. No tiem 47% pēc nakts uzdzīves izvēlas nākamo dienu pavadīt nedarot neko, vai arī ignorējot slikto pašsajūtu. Otrajā vietā cīņā ar paģirām ierindojas minerālūdens un Top3 noslēdz dienas pavadīšana gultā. Aptiekā nopērkamus medikamentus nākamajā dienā pēc ballēšanās lieto tikai 5% aptaujas dalībnieku.
“Borjomi” veiktajā draugiem.lv lietotāju pētījumā piedalījās 281 respondents vecumā no 18-49 gadiem, kuri pēdējo 30 dienu laikā bija gājuši ballēties.

Dzersanas-paradumi-infografik

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+