×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
18. oktobris, 2016
Drukāt

“Kapu tramvaja” līnijas izbūvei grib atsavināt vairākus īpašumus (1)

Foto LETAFoto LETA

Rīgas dome sākusi sarunas par Skanstes tramvaja līnijas izbūvei nepieciešamo īpašumu atsavināšanu, informēja Rīgas domes Īpašumu departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

Viņa norādīja, ka Rīgas domes Īpašuma iegādes un perspektīvās attīstības pārvalde izsūtījusi paziņojumus 46 nekustamo īpašumu īpašniekiem, lūdzot piekrist nekustamā īpašuma vai tā daļas atsavināšanai un atlīdzības noteikšanai par sabiedrības vajadzībām nepieciešamo atsavināmo nekustamo īpašumu.

Viens no zemesgabalu īpašniekiem paziņojumu par nekustamā īpašuma daļas atsavināšanu ievietojis sociālajā vietnē “Facebook”. Vēstulē Īpašuma iegādes un perspektīvās attīstības pārvalde lūdz īpašnieku piekrist zemesgabalu atsavināšanai un atlīdzības noteikšanai, turklāt tiek minēts, ka zemes gabala vērtību noteiks sertificēts nekustamo īpašumu vērtētājs.

Vēstule datēta ar 7.okrobri, proti, vēl pirms pati Rīgas dome atbalstīja tramvaja līnijas izbūvi.

Jau vēstīts, ka Rīgas domes deputāti 11.oktobrī ārkārtas sēdē ar 34 balsīm “par” un 15 “pret” atbalstīja Skanstes tramvaja līnijas projektēšanas sākšanu.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) klātesošajiem deputātiem norādīja, ka tieši Skanstes rajons pašlaik attīstās visstraujāk un tieši tur būs jaunais pilsētas centrs, kur jau tagad ir jaunie banku ofisi, kā arī top dažādas vīzijas par kultūras telpu. Viņš sacīja, ka šī līnija ļaus iedzīvotājiem mazāk izmantot privāto transportu.

“Šis ir labākais risinājums. Ja mēs redzam, ka šo projektu varam īstenot ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu, šo iespēju nedrīkst laist garām,” sacīja Ušakovs.

Viņš gan neiztika bez slēptas kritikas biedrības “Eiropas kustība Latvijā” prezidenta Andra Gobiņa virzienā. Gobiņš vēlējās izteikt savu viedokli, taču Ušakovs kritizēja viņa “melus vai arī kļūdas” par 1500 apbedījumu iznīcināšanu, norādot, ka apbedījuma vietas nedrīkst aizskart. Rīgas mērs vairākkārt aicināja idejas oponentus neaizrauties ar 1500 apbedījumu piesaukšanu.

Ārkārtas sēdes laikā neiztika arī bez opozīcijas paustās kritikas saistībā ar liegumu pārstāvjiem no sabiedrības izteikt savu viedokli par projektu. Piemēram, deputāts Uģis Rotbergs (V) kritizēja vadošo partiju mēģinājumus neieklausīties tajā sabiedrības daļā, uz kuru projekts tieši atstās ietekmi.

Tāpat ziņots, ka turpmāko gadu laikā Rīgā ir plānots izbūvēt jaunu tramvaja līnijas posmu, kas savienos 6.tramvaja maršrutu un 5., 9.tramvaja maršrutu, lai nodrošinātu videi draudzīga elektrotransporta kustību Skanstes ielā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Līniju vajag uz to virzienu, kur lielākie sastrēgumi un viņa elektorāts dzīvo!

Draugiem Facebook Twitter Google+