×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
1. oktobris, 2015
Drukāt

Karstā sezona pagājusi. Kas notiek ar mūsu ādu un matiem?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Karstajā sezonā ķermeņa āda ir intensīvi zaudējusi mitrumu, t.i. ‘izžuvusi’. Sausas ādas lielākais mīnuss ir tas, ka tā daudz ātrāk noveco. Lai ādu pietiekoši mitrinātu, galvenais nosacījums, ir uzņemt daudz šķidruma. Tas nozīmē, ka ikdienas ir jādzer vismaz 1-2 litri ūdens, nevis kafija vai sula, bet tīrs ūdens. “Kad mūsu organisms ir “izslāpis”, ikdienā uzņemto šķidrumu, pirmkārt, izmanto iekšējo orgānu sistēmas – zarnu trakts, limfa, asinscirkulācija un ķermeņa ādai atliek tikai tas, kas ir palicis pāri, un bieži vien tas nav pietiekoši,” skaidro Tatjana Kristapojonoka, skaistuma centra Gold&Beauty speciāliste.

Papildus ūdens trūkumam organisma iekšienē, ādai vasarā ir jāpārvar arī ārēja iedarbība – ultravioletais starojums. Saules iedarbība dažādās klimatiskajās joslās atšķiras, tāpēc ziemeļniekiem, nokļūstot spēcīgajā dienvidu saulē uz ādas bieži vien veidojas lieli pigmentu laukumi. “Par aizsargkrēmu lietošanu tiek runāts daudz, bet praksē redzam, ka it īpaši sievietes, vēloties skaistu iedegumu, joprojām riskē ar savu veselību. To apstiprina rudenī lielais pieprasījums pēc pigmentācijas likvidēšanas procedūrām,” norāda skaistumkopšanas speciāliste.

Līdzīga situācija vasarā notiek arī ar matiem. Saules iedarbībā mati kļūst sausi un, mainoties mata sastāvam, tie zaudē elastību un lūst. Speciāliste iesaka, lai mati būtu stipri un neizkrīt, pirmkārt,  ir svarīgi attīrīt galvas ādu, jo ikdienā sievietes daudz lieto lakas, matu putas, kā arī kārtīgi neizskalo matus no šampūna, maskām, kondicionieriem. Tāpat ļoti bojā matus karstums un saule. “Mata “mūža” ilgums ir 2 līdz 6 gadi, tāpēc ir normāli, ja dienas laikā cilvēkam izkrīt ap 100 matiem, jo vietā izaug jauns mats. Problēmas sākas, ja mati neatjaunojos,” stāsta Gold&Beauty speciāliste.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+