Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Vitolds, Lolita, Letīcija
Otrdiena, 30. maijs, 2017
1. oktobris, 2015
Drukāt

Karstā sezona pagājusi. Kas notiek ar mūsu ādu un matiem?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Karstajā sezonā ķermeņa āda ir intensīvi zaudējusi mitrumu, t.i. ‘izžuvusi’. Sausas ādas lielākais mīnuss ir tas, ka tā daudz ātrāk noveco. Lai ādu pietiekoši mitrinātu, galvenais nosacījums, ir uzņemt daudz šķidruma. Tas nozīmē, ka ikdienas ir jādzer vismaz 1-2 litri ūdens, nevis kafija vai sula, bet tīrs ūdens. “Kad mūsu organisms ir “izslāpis”, ikdienā uzņemto šķidrumu, pirmkārt, izmanto iekšējo orgānu sistēmas – zarnu trakts, limfa, asinscirkulācija un ķermeņa ādai atliek tikai tas, kas ir palicis pāri, un bieži vien tas nav pietiekoši,” skaidro Tatjana Kristapojonoka, skaistuma centra Gold&Beauty speciāliste.

Papildus ūdens trūkumam organisma iekšienē, ādai vasarā ir jāpārvar arī ārēja iedarbība – ultravioletais starojums. Saules iedarbība dažādās klimatiskajās joslās atšķiras, tāpēc ziemeļniekiem, nokļūstot spēcīgajā dienvidu saulē uz ādas bieži vien veidojas lieli pigmentu laukumi. “Par aizsargkrēmu lietošanu tiek runāts daudz, bet praksē redzam, ka it īpaši sievietes, vēloties skaistu iedegumu, joprojām riskē ar savu veselību. To apstiprina rudenī lielais pieprasījums pēc pigmentācijas likvidēšanas procedūrām,” norāda skaistumkopšanas speciāliste.

Līdzīga situācija vasarā notiek arī ar matiem. Saules iedarbībā mati kļūst sausi un, mainoties mata sastāvam, tie zaudē elastību un lūst. Speciāliste iesaka, lai mati būtu stipri un neizkrīt, pirmkārt,  ir svarīgi attīrīt galvas ādu, jo ikdienā sievietes daudz lieto lakas, matu putas, kā arī kārtīgi neizskalo matus no šampūna, maskām, kondicionieriem. Tāpat ļoti bojā matus karstums un saule. “Mata “mūža” ilgums ir 2 līdz 6 gadi, tāpēc ir normāli, ja dienas laikā cilvēkam izkrīt ap 100 matiem, jo vietā izaug jauns mats. Problēmas sākas, ja mati neatjaunojos,” stāsta Gold&Beauty speciāliste.

Pievienot komentāru

Jauna džinsu mode: apakšmala atirusi un nevienādi nogriezta! (2)Džinsi ar nevienādu, atirušu apakšmalu ir karstākais šīs vasaras jaunums, ko modes blogeri jau pamanījušies nodēvēt par “jauno melno”.
Pacel kempingu nākamajā līmenī! Ģimenes ārsts un medmāsiņa uzceļ dizaina telti par 1,6 miljoniemPāris uzbūvēja apjomīgu 1,6 miljonus dolāru vērtu TELTS māju Kvīnslendas lietusmežā – un tagad guļ, skatoties uz zvaigznēm.
No iesācēja par lietpratēju: 5 padomi jaunajiem kaligrāfiemJa vēl nesen uz kaligrāfijas rakstiem lūkojāmies vēstures grāmatās un uzskatījām to par ko senatnīgu, tad jau tagad šī rakstības māksla ieguvusi teju vai modes lietas statusu.
Draugiem Facebook Twitter Google+