Latvijā
Novados

Ķekavā šomēnes sāksies vērienīga ūdensapgādes un kanalizācijas infrastruktūras paplašināšana0


Ilustratīvs attēls. Foto – LETA.
Ilustratīvs attēls. Foto – LETA.
Ilustratīvs attēls. Foto – LETA.

Pagājušā nedēļā būvuzņēmums SIA “Ostas celtnieks” parakstījis līgumu ar SIA “Ķekavas nami” 4,4 miljonu eiro vērtībā par ārējo ūdensapgādes, kanalizācijas tīklu, kā arī kanalizācijas sūkņu staciju izbūvi Ķekavā, Loreķu teritorijā. Projekta laikā, kuru plānots uzsākt šī gada maija mēnesī, tiks izbūvēti ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli ar kopējo garumu 19,65 km, vēsta uzņēmums “Ostas celtnieks”.

Īstenojot kanalizācijas un ūdensapgādes tīklu paplašināšanu Ķekavā, SIA “Ostas celtnieks” izbūvēs 9,1 km ūdensapgādes tīklu un 9,8 km pašteces kanalizācijas tīklu, 0,75 km kanalizācijas spiedvadu, kā arī sešas kanalizācijas sūkņu stacijas ar pieslēgumu kanalizācijas spiedvadam uz Rīgas notekūdeņu attīrīšanas ietaisēm.

Projekta ietvaros tiks nodrošinātas ūdensvada un kanalizācijas pieslēguma vietas 480 Loreķu iedzīvotājiem. Būvdarbu pabeigšana un objekta nodošana ekspluatācijā paredzēta 18 mēnešu laikā skaitot no būvdarbu līguma noslēgšanas dienas.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības Kohēzijas fonds projekta „Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Ķekavā, 4. kārta” ietvaros. Līguma slēgšanas tiesības SIA “Ostas celtnieks” ieguva būvdarbu iepirkumā.

LA.lv