Sports
Ziemas sports

Ķibermanis un Melbārdis EČ paliek uzreiz aiz goda pjedestāla 16

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas bobsleja piloti Oskars Ķibermanis un Oskars Melbārdis sestdien palika uzreiz aiz goda pjedestāla Īglsas trasē Austrijā notiekošajā Eiropas čempionātā divniekiem, kas vienlaicīgi bija arī Pasaules kausa piektais posms.

Tikmēr ļoti neveiksmīgas sacensības izvērtās Uģim Žaļimam ar Dāvi Spriņģi, kuri pieļāva rupju kļūdu pirmā brauciena startā, paliekot pirmspēdējā 25.vietā, netiekot pie iespējas startēt otrajā braucienā.

Par Eiropas čempionu divniekos trešo reizi karjerā kļuva vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš uzvarēja arī Pasaules kausa vērtējumā, kurā Ķibermanis ieņēma devīto vietu, bet Melbārdis bija pozīciju zemāk, jo virs latviešiem bija arī trīs Kanādas un divi ASV dueti.

Frīdrihs, kurš pa Eiropas čempionu kļuva arī 2015.gadā un iepriekšējā sezonā, divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 43,71 sekundes. Ķibrmanis ar stūmēju Matīsu Mikni viņam zaudēja 0,56 sekundes, bet Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu bija vēl par divām sekundes simtdaļām lēnāki.

Sudraba medaļu ieguva šveicietis Klemenss Brahers, kurš Frīdriham zaudēja 0,40 sekundes, bet trešais palika vācietis Johaness Lohners, kurš atpalika vēl par piecām sekundes simtdaļām. Savukārt Ķibermani no bronzas medaļas šoreiz šķīra 0,11 sekundes, lai gan pēc pirmā brauciena viņš no Lohnera atpalika tikai vienu sekundes simtdaļu.

Ķibermanis ļoti daudzsološi iesāka otro braucienu, kurā uzrādīja labu starta ieskrējienu (5,03), tomēr trases vidū pieļautās kļūdas liedza viņam otro gadu pēc kārtas tikt pie Eiropas čempionāta bronzas medaļas.

Pasaules kausa vērtējumā Frīdrihs aiz sevis atstāja divas Kanādas ekipāžas, jo viņam 0,27 sekundes zaudēja Džastins Kripss, bet vēl trīs sekundes simtdaļas atpalika Niks Polonjato.

Tikmēr pirmajā braucienā fiasko piedzīvoja Žaļims ar Spriņģi, jo viņi divus soļus par ilgu stūma kamanas, kā rezultātā tās atsitās pret trases malu, bet boba rokturis trāpīja pa renes apmali. Žaļims līdz ar to braucienā vairs nebija konkurētspējīgs, Eiropas čempionāta vērtējumā ieņemot 19.vietu, bet Pasaules kausā ierindojoties 25.pozīcijā, apsteidzot tikai vienus konkurentus.

Šī neveiksme, visticamāk, arī dzēsa Žaļima cerības tikt uz 2018.gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, jo viņš cīnījās par Latvijas trešās ceļazīmes izcīnīšanu ar Kanādas un ASV trešajām ekipāžām.

Phjončhanas olimpisko spēļu atlases noteikumi nosaka, ka divniekos un četriniekos ar trim ekipāžām olimpiskajās spēlēs piedalīsies pa trim labākajām nācijām un Latvija divniekos cer uz Dienvidkoreju tikt pilnā sastāvā. Kvalifikācija olimpiskajām spēlēm noslēgsies janvāra vidū pēc veiktiem septiņiem Pasaules kausa posmiem.

LA.lv