×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
30. janvāris, 2017
Drukāt

Kibernoziegumu upuriem ir grūti atgūt zaudēto naudu

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Ilustratīvs foto

Katru gadu tūkstošiem interneta lietotāju cieš no kibernoziegumiem, kas iztukšo viņu kabatas. Vairāk nekā puse (52 %) interneta lietotāju, kuru nauda ir nonākusi kibernoziedznieku rokās, ir atguvusi tikai daļu vai vispār nav atguvusi nozagtos līdzekļus, atklāj “Kaspersky Lab” pētījums.

Pieaugot patērētāju finanšu tiešsaistes apdraudējumu daudzveidībai un sarežģītībai, krāpšanas, identitātes zādzību un uzlaušanas internetā radītie zaudējumi tagad sasniedz daudzus miljardus gadā. Tā kā par daudziem gadījumiem netiek ziņots, patiesās izmaksas varētu būt ievērojami lielākas.

Pētījums parāda, cik dārgi šie uzbrukumi izmaksā interneta lietotājiem un cik ienesīgi tie ir kļuvuši kibernoziedzniekiem. Vidēji interneta lietotāji uzbrukumā zaudē 476 ASV dolarus, un desmitdaļa aptaujāto sacīja, ka viņu zaudējumi pārsniedz 5 000 ASV dolāru.

Vairums interneta lietotāju sacīja, ka viņi veic finanšu darījumus internetā (81 %), un nedaudz mazāk par pusi (44 %) glabā finanšu datus savās pievienotajās ierīcēs. Jo vairāk lietotāju izmanto internetu savu finanšu pārvaldībai, jo vairāk kibernoziedznieku meklē iespējas iedzīvoties, tāpēc lietotājiem ir svarīgi ieviest stipru interneta drošību sevis un savas naudas aizsardzībai. Tomēr tikai 60 % interneta lietotāju aizsargā visas savas ierīces.

Iespējams, attieksmi pret drošību internetā ietekmē lietotāju maldīgie uzskati, ka zaudētā nauda viņiem tiks automātiski atdota atpakaļ. Gandrīz puse (45 %) norāda, ka viņi domā – bankas bez jebkādām problēmām atlīdzinās viņiem par finansiālajiem kibernoziegumiem, taču aptauja liecina, ka vairāk nekā puse (52 %) cietušo nav saņēmusi atpakaļ visu nozagto naudu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+