×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. oktobris, 2012
Drukāt

Klintone un Eštone pauž bažas par situāciju Ukrainā pirms gaidāmajām vēlēšanām

Foto - AFPFoto - AFP

ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone un Eiropas Savienības augstā ārlietu pārstāve Ketrina Eštone paudušas bažas par satraucošajām tendencēm, kādas vērojamas Ukrainā pirms svētdien gaidāmajām parlamenta vēlēšanām.

“Mūs uzrauc ziņojumi par administratīvo resursu izmantošanu par labu valdošās partijas kandidātiem un grūtībām, ar kurām saskaras vairāki mediju izdevumi,” teikts Klintones un Eštones kopīgajā rakstā avīzē “The New York Times”. Viņas arī paudušas bažas par “dažu politisko partiju pārstāvniecības trūkumu apgabalu un vēlēšanu iecirkņu vēlēšanu komisijās”.

Svētdien gaidāmās vēlēšanas ir pirmās kopš 2010. gada, kad pašreizējais valsts galva Viktors Janukovičs prezidenta vēlēšanās sakāva toreizējo Ukrainas premjerministri Jūliju Timošenko, kurai pēc tam tika izvirzīta virkne apsūdzību par savu pilnvaru pārkāpšanu. Pagājušā gada oktobrī Timošenko tika piespriests septiņu gadu cietumsods par Ukrainai neizdevīga gāzes piegāžu līguma noslēgšanu ar Krieviju, bet viņai varētu tikt piespriesti vēl 12 gadi cietumā, ja tiesa atzīs viņu par vainīgu jaunajos apsūdzības punktos.

Svētdien gaidāmajās parlamenta vēlēšanās Timošenko liegts piedalīties. Klintone un Eštone pauda nožēlu par opozīcijas līderu notiesāšanu, kas nav notikusi atbilstoši starptautiskajiem standartiem, un to, ka viņiem liegts piedalīties gaidāmajās parlamenta vēlēšanās. “Ukrainas valdībai ir jāpievēršas šīm selektīvajām tiesas vajāšanām, tostarp bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko un citu bijušo augsta ranga amatpersonu lietām,” norādījušas politiķes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+